Zařídil to Vlček | iSport.cz
26. srpna 2007 • 00:00

Zařídil to Vlček

Slávisté si udrželi podzimní fazonu, počtvrté v lize vyhráli PRAHA - Slávisté prodloužili ligovou sérii vítězství, v sobotu večer porazili na Strahově Brno. O výsledku rozhodl třináct minut před koncem Stanislav Vlček. Slávisté dali jasně najevo, že středeční odveta předkola Ligy mistrů proti Ajaxu je jasnou prioritou. Trenér Jarolím nechal odpočívat Krajčíka, který v týdnu odehrál celý zápas v dresu slovenské reprezentace. Nenastoupil ani Tavares. Oproti ideálu chyběl i Šenkeřík, kterého na hrotu nahradil slovenský útočník Ivana. Slávisté se do vyložených šancí dostávali obtížně. Trenér Jarolím na to reagoval tím, že dopředu vysunul Šmicra. I když brněnští stopeři pracovali spolehlivě, ohrozil brankáře Lejsala třikrát Stanislav Vlček. Nejdříve v 9. minutě namířil z rohu pokutového území těsně vedle levé tyče brněnské branky. Ve 32. minutě pak nejprve ustál penaltový faul a na Lejsala poslal slabou střelu. A dvě minuty před pauzou se řítil na Lejsala z úhlu sám, pokusil se ho obejít, a když konečně vystřelil, dobíhající obránci jeho pokus zblokovali. Záložník Polách tradičně čněl nad své spoluhráče, ale ti málokdy pochopili jeho myšlenky. Za celý zápas brněnští hráči na Vaniaka ani jednou nevystřelili. Hned v úvodu druhé půle slávisté trefili tyč. Po Volešákově přímém kopu prodloužil míč Šmicer. Odražený balón nestihl zpracovat Dřížďal. Vzápětí Šmicer zahájil akci, Janda našel před brankou Ivanu, který nechal ve stoprocentní šanci vyniknout Lejsala. Když se slávistické snažení měnilo v křeč, zjevil se nečekaný spasitel Vlček, který z třinácti metrů prostřelil Lejsala - 1:0. *** FAKTA ZÁPASU Branka: 77. Vlček. Rozhodčí: Jílek (delegát Stiegler mu udělil známku 7, Nedělní Sport 7) -Goňa, Handlíř. ŽK: Suchý, Dřížďal, Belaid - Střeštík, Trousil. Střely na branku: 7:0. Rohy: 8:2. 4074 diváků. Střídání: 57. Šenkeřík (5) za Ivanu, 67. Kalivoda za Šmicra, 73. Belaid za Volešáka - 62. Okleštěk za Střeštíka, 70. Kuncl za Trousila, 82. Pacanda za Večeřu. MUŽ ZÁPASU STANISLAV VLČEK konečně protrhl střeleckou smůlu. V prvním poločase sice dvě šance neproměnil, ale jeho chvíle přišla v 77. minutě, kdy rozhodl o výsledku utkání. Tabulka 1. Slavia 4 4 0 0 6:1 12 (+6) 2. Sparta 4 3 1 0 7:2 10 (+4) 3. Ostrava 3 3 0 0 10:3 9 (+3) 4. Teplice 3 3 0 0 6:2 9 (+6) 5. Plzeň 3 1 2 0 2:1 5 (+2) 6. Olomouc 4 1 2 1 3:4 5 (-1) 7. Zlín 3 1 1 1 2:2 4 (+1) 8. Brno 4 1 1 2 4:5 4 (-2) 9. Č. Budějovice 3 1 0 2 3:3 3 (-3) 10. Kladno 3 1 0 2 3:6 3 (-3) 11. Žižkov 4 1 0 3 7:11 3 (-3) 12. Bohemians 1905 3 0 2 1 0:2 2 (-4) 13. Most 4 0 2 2 7:11 2 (-4) 14. Jablonec 3 0 1 2 1:3 1 (-5) Ml. Boleslav 3 0 1 2 1:3 1 (-2) 16. Liberec 3 0 1 2 1:4 1 (-2) 4. kolo Gambrinus ligy Poločas 0:0 SK SLAVIA 1 1. FC BRNO 0 SLAVIA b Vaniak 5 o Dřížďal 5 o Suchý 7 o Brabec 6 o Hubáček 5 z Šmicer 8 z Švec 5 z Volešák 4 z Janda 6 ú Ivana 5 ú Vlček 6 Trenér: Jarolím BRNO b Lejsal 6 o Kubáň 3 o Pavlík 6 o Trousil 6 o Siegl 4 z Kalouda 3 z Polách 6 z Večeřa 4 z Holek 3 z Střeštík 4 ú Došek 4 Trenér: Uličný VERDIKT HORSTA STRNADA Slavia ******* Brno ***** Foto popis| KAPITÁN Slavie Vlček sváděl s brněnskými zadáky časté souboje, a když už se přes Holka prosadil, tak akce skončila nezdarem. Přesto se v 77. minutě zapsal do listiny střelců. Foto autor| Foto Nedělní Sport: Jaroslav Legner