12. listopadu 2007 • 00:00

Žižkov bere remízu

Slavia ztratila v závěru utkání vedení a její náskok se scvrkl na čtyři body PRAHA - Pražské derby Žižkova se Slavií skončilo na rozbahněném oraništi remízou 1:1. Skóre otevřel neúmyslným obloučkem Pudil. V závěru po závaru a zaváhání gólmana Vorla vyrovnal domácí Kalod. Červenobílý náskok v čele tabulky se tak ztenčil na čtyři body. Dvacet minut před koncem načechrala Pudilova levačka ideální oblouček do sítě překvapeného Bartalského. "Nebyl to úmysl," přiznal střelec. "Chtěl jsem centrovat, ale skočilo mi to," vyprávěl. V tu chvíli to vypadalo, že Slavia vyloupí Žižkov a na špici si uchová šestibodový odstup. Jenže pět vteřin před koncem devadesáté minuty v závěrečné skrumáži vyrovnal šťastně Kalod - Vorel prohrál vzdušný souboj, Kalodova hlavička skončila na břevně, ale střelec se k míči dokázal vrátit a šťastně trefil místo mezi gólmanovým ramenem a tyčí. "Měli jsme to vyřešit úplně jinak," zlobil se slávistický trenér Karel Jarolím. "Vedli jsme sice šťastně, ale ztratit jsme to už neměli." Jeho protějšek Stanislav Griga vypadal spokojeněji. "Cítili jsme, že Slavia není tak silná. Nabádal jsem hráče, abychom zjednodušili hru a vyšlo to. Jinak si myslím, že jsme si pomalu zasloužili i vyhrát," řekl. Po pár minutách to tak opravdu vypadalo. Mnohem aktivněji vstoupili do utkání právě domácí. Na velmi těžkém terénu zatlačili Slavii do defenzivy a vytěžili nadějnou standardní situaci. Kučera mířil sice do Vorlova protipohybu, ale těsně mimo. A v závěru úvodní čtvrthodiny skončil Straceného průnik Procházkovou zblokovanou střelou. Trenér Jarolím kontroval tím, že přesunul Gebre Selassieho z pravého okraje do středu hrací plochy. Od té chvíle Slavia výrazně ožila. Zbrzdil ji jen Straceného velmi ostrý skluz, kterým zlikvidoval Dřížďala. Slávistický obránce musel ze hřiště na nosítkách a zraněný stehenní sval mu nedovolil v utkání pokračovat. "Sval je pravděpodobně natržený," informoval mluvčí Slavie Ondřej Zlámal. Svého spoluhráče později nerad napodobil David Kalivoda. Slávisté se aktivně tlačili před Bartalského, ale na těžkém terénu se prakticky nedalo kombinovat, proto si jen obtížně vytvářeli šance. Největší měl ve 33. minutě Volešák. Hlavou ale mířil vysoko nad domácí branku. I druhý poločas utkání začal náporem Žižkov, nicméně slávistická defenzíva pracovala spolehlivě. Šanci skórovat dostal v 56. minutě Suchý, který po Pudilově rohu mířil hlavou nad. A pak přišel šťastný gól a vyrovnání s visačkou "last minute". "Z naší strany to nebyl dobrý zápas," připustil trenér Jarolím. *** 13. KOLO GAMBRINUS LIGY 1:1 Poločas 0:0 ŽIŽKOV Bartalský (4) Kučera (4) Labant (5) Kropík (6) Šťastný (5) Kušnír (6) Tinga (6) Procházka (5) Stracený (5) Švancara (6) Moughfire (5) TRENÉR STANISLAV GRIGA SLAVIA Vorel (4) Dřížďal (5) Suchý (7) Brabec (6) Hubáček (5) Gebre Selassie (6) Švec (7) Volešák (5) Pudil (7) Ivana (6) Šenkeřík (6) TRENÉR KAREL JAROLÍM