9. dubna 2008 • 00:00

Junioři bez prohry

TORUŇ - Bez jediného zaváhání prošli češti hokejisté do 18 let světovým šampionátem divize I. V posledním vystoupení bez nejmenších potíží porazili Slovinsko vysoko 8:2. Výběr kouče Marka Sýkory měl již před utkáním zajištěný návrat do elitní skupiny šampionátu. Mezi tyčemi se poprvé na turnaji objevil plzeňský Pavel Francouz místo Dominika Furcha, jenž hájil branku v předchozích čtyřech zápasech. Český tým sice začal vyloučením již po osmi vteřinách, ale režii utkání měl plně pod kontrolou, o čemž svědčí i poměr střel v první třetině 21:7. Ve druhém dějství čeští mladíci pětigólovou smrští rozhodli o osudu zápasu. O drtivé převaze Sýkorových svěřenců v utkání vypovídá i poměr střel 78:19. MS DO 18 LET DIVIZE I ČESKO-SLOVINSKO 8:2 ČESKO: Francouz - Rutta, Jordán, Stříteský, Kempný, Dóczy, Gudas, Rohan - Vincour, Kubalík, Palát - Stránský, Kovář, Ježek - Pacovský, Horák, Hafenrichter - Stoklasa, Kousal, Okál. Trenér Marek Sýkora. Branky a nahrávky: 8. Stránský (Kovář), 14. Pacovský (Hafenrichter, Dóczy), 23. Kovář (Stránský), 27. Stoklasa (Horák, Hafenrichter), 28. Pacovský (Hafenrichter, Horák), 31. Ježek (Kovář, Stříteský), 37. Stránský (Jordán, Kovář), 53. Okál (Stoklasa, Kousal) - 27. Gregorc (Jordan, Kuralt), 50. Berčič (Florjančič, Magovac). Třetiny: 2:0, 5:1, 1:1. Zbývající výsledky: Ukrajina-Litva 2:4, PolskoKazachstán 4:1. KONEČNÁ TABULKA 1. ČESKO 5 5 0 0 0 36:5 12 2. Kazachstán 5 3 0 0 2 19:13 9 3. Litva 5 2 0 0 3 13:26 6 4. Polsko 5 2 0 0 3 7:17 6 5. Ukrajina 5 2 0 0 3 8:12 6 6. Slovinsko 5 1 0 0 4 15:24 3 Do elitní skupiny postupují Česko a Norsko (vítěz druhé divize), nahradí dvojici Švýcarsko a Dánsko.