Basketbalistky USK v Evropské lize doma udolaly Galatasaray

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Basketbalistky ZVVZ USK Praha v Evropské lize porazily doma Galatasaray Istanbul 83:80 a oplatily mu prohru o pět bodů z 2. kola. Částečně tak napravily dvě předchozí zaváhání s Castors Braine a Bourges a v tabulce skupiny A poskočily na třetí místo právě před Galatasaray, s nímž dosud měly shodnou bilanci. A ztrácejí jednu výhru na druhou Šoproň.

České šampionky v minulých zápasech neměly nejlepší formu a i proti Galatasaray začaly vlažně zejména v obraně, kde jim dělaly problémy pohyblivá rozehrávačka Olivia Epoupaová a bývalá hráčka USK Jelena Dubljevičová. Galatasaray tak už v první čtvrtině získal dvouciferné vedení 20:10.

Pražanky však táhla kapitánka Kateřina Elhotová, která dala do poločasu 12 bodů a měla hlavní podíl na tom, že domácí hráčky byly v těsném vedení. Ve druhé půli se k ní navíc přidaly Amanda Zahouiová a DeWanna Bonnerová a USK se povedlo odskočit až na jedenáct bodů. A to především díky velmi dobré úspěšnosti střelby za dva body, kterou měly Pražanky po třech čtvrtinách 67 procent. Ovšem za tři body se trefila až v poslední čtvrtině Kateřina Elhotová.

Domácí tým vedl až o 15 bodů, Galatasaray hrající bez své elitní střelkyně Alli Quigleyové sice dokázal dvě minuty před koncem snížit na šestibodový rozdíl a udělal ze zápasu drama, ale svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové už výhru nepustily.

Nejlepší střelkyní byla s 21 body Kateřina Elhotová, která měla i pět asistencí. Zahuiová, nejlepší střelkyně soutěže, přidala 19 bodů a 13 doskoků, Bonnerová 17 bodů a osm doskoků a Marta Xargayová 11 bodů a osm asistencí.

Skupina A:

ZVVZ USK Praha - Galatasaray Istanbul 83:80 (16:22, 40:39, 64:55)
Nejvíce bodů:
Kateřina Elhotová 21, Zahuiová 19, Bonnerová 17, Xargayová 11 - Dubljevičová 25, Epoupaová 19, Albenová 15.

Yakin Dogu - Montpellier 81:61,
Fenerbahce Istanbul - Schio 83:77 (za domácí Kia Vaughnová 8 bodů, 6 doskoků a 1 asistence).