Nic podobného jsem nezažil, řekla posila Chomutova Smejkal | iSport.cz
29. prosince 2017 • 10:08

Nic podobného jsem nezažil, řekla posila Chomutova Smejkal

Autor: ČTK
Hodně divokou premiéru v chomutovském dresu prožil ve čtvrtečním utkání 34. extraligového kola útočník Jiří Smejkal. Jednadvacetiletý hokejista se stal součástí výměny za gólmana Jána Laca a zamířil na sever Čech na hostování do konce sezony z pražské Sparty. A hned byl u výhry 7:6 v prodloužení nad Plzní, přestože Piráti prohrávali s lídrem už 2:5. K obratu navíc pomohl gólem.


"Nic podobného jsem nezažil. Prohrávat 2:5, za pár minut otočit na 6:5, pak inkasovat a ještě vyhrát v prodloužení. Prosté výborné," řekl Smejkal. "Po týmové stránce bylo otočení skvělé, ale já jsem se necítil první třetinu úplně dobře. Naštěstí se to zvedalo a bylo to čím dál lepší."

Při obratu sehrál klíčovou roli, neboť pátým gólem v sezoně pomohl v čase 57:00, kdy se pohotově zorientoval na brankovišti, k vyrovnání na 5:5.

"Byli jsme už přes minutu na ledě, ale drželi jsme puk před modrou čárou. Bylo to dlouhé střídání. Nakonec se puk odrazil na beka, tak jsem sebral síly a sjel před bránu. Kotouč zůstal ležet pod betonem a mně se ho podařilo dorvat do brány," popsal situaci Smejkal. "Pokladník se ještě neozval. A doufám, že už se ani neozve," dodal s úsměvem k očekávánému požadavku na příspěvek do týmové kasy.

Českobudějovický odchovanec zahájil duel v první formaci na levém křídle po boku s Ivanem Humlem a kapitánem Michalem Vondrkou. "Vůbec jsem to nečekal, ale budu se snažit na 250 procent plnit každou roli a pomáhat týmu," uvedl Smejkal.

Proti Spartě, odkud přišel spolu s obráncem Tomášem Dvořákem, nastoupí už 9. ledna, kdy Pražané zavítají do Chomutova. "Bude to zápas, kde budu chtít ukázat, že to možná byla chyba takhle nás poslat pryč. Doufám, že vyhrajeme a bude se mi dařit," řekl Smejkal.

 
Články odjinud


Články odjinud