29. prosince 2017 • 21:09

O Český pohár budou hrát házenkářky Slavie a Mostu

0
Ve finále Českého poháru se utkají házenkářky Slavie Praha a Mostu. Slávistky v semifinále porazily Veselí nad Moravou 30:25, mostecké mistryně zdolaly obhájkyně trofeje z Poruby rovněž o pět branek 31:26. Sobotní finálový zápas začne v Jindřichově Hradci v 15:30.

Slávistky budou usilovat o jubilejní desátý Český pohár, naposledy soutěž vyhrály v roce 2012. Pak je na trůnu vystřídal Most, který trofej získal třikrát, ale loni v dalším finále s Porubou prohrál.

Odveta se favorizovaným Severočeškám podařila, už v poločase semifinálového duelu měly sedmibrankový náskok. Naopak slávistky rozhodly zápas s Veselím až po změně stran, devíti góly se blýskla Veronika Galušková.

"Naplnilo se moje očekávání, že to nebude jednoduché utkání. Jsem rád, že gólově vyčnívala Veronika Galušková, ale jinak jsme podali kolektivní výkon, kterým jsme ten důležitý zápas dokázali zvládnout. Ve druhém poločasu jsme si Veselí nepřipustili k tělu," řekl na webu Slavie trenér Richard Řezáč.