6. února 2018 • 19:57

Ostrava s Procházkou v Turecku podlehla Olimpiku Doněck 0:3

Fotbalisté Ostravy v závěrečném utkání na soustředění v Turecku podlehli Olimpiku Doněck 0:3. Druhý poločas za prvoligového nováčka odehrál bývalý obránce Plzně a české reprezentace Václav Procházka, který by se měl stát další posilou Baníku.

Třiatřicetiletý stoper Procházka je volným hráčem po nedávném ukončení angažmá v tureckém Osmanlisporu. Ostrava s Olimpikem prohrávala už od deváté minuty, kdy se prosadil Stanislav Bilenkyj. Mladý útočník pak dalšími dvěma zásahy po změně stran zkompletoval hattrick.

Jihlava se rozloučila s tureckým kempem výhrou 3:2 nad jiným ukrajinským soupeřem Oděsou. Na triumfu Vysočiny měl velký podíl Pavel Dvořák, který v prvním poločase vstřelil gól a další dva připravil spoluhráčům Lukáši Zoubelemu a Davisi Ikaunieksovi.

Brno v Turecku prohrálo s běloruským mistrem Borisovem 0:1, když neproměnilo několik slibných šancí hlavně v úvodu druhého poločasu. BATE k výhře stačila trefa Stanislawa Drahuna z 33. minuty.

Zlín v závěrečném přípravném duelu v Beleku zdolal litevskou Suduvu 1:0 brankou střídajícího Bosňana Mirzada Mehanoviče z 80. minuty. Mladá Boleslav si poradila s třetiligovou Dobrovicí a doma zvítězila 2:0. O góly se postarali v prvním poločase Marek Matějovský a Adam Jánoš.

Témata:  fotbal, první, příprava, Sport

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)