Skokani můžou na OH překvapit, závodit budou jako první Češi | iSport.cz
7. února 2018 • 14:03

Skokani můžou na OH překvapit, závodit budou jako první Češi

Autor:
Olympijský oheň vzplane v Pchjongčchangu v pátek, ale už o den dříve se jako první z českých sportovců pustí do olympijských soutěží skokani na lyžích. Ve čtvrtek mají na programu kvalifikaci na středním můstku. Do sobotního závodu v Alpensia Olympic Parku na můstku HS 109 zkusí postoupit někdo z kvarteta, které trenéři vyberou až v den kvalifikace z pětice Roman Koudelka, Viktor Polášek, Lukáš Hlava, Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek.


"Sezona je rozjetá, jak je rozjetá. V našem sportu je ale možné cokoliv a překvapení se rodí. Proč by se nemohlo opakovat? Šance na pěkné umístění pro každého z nás určitě je. Můžeme jenom překvapit," vystihl Koudelka situaci českých skokanů v sezoně, v které bodovali ve Světovém poháru jen pětkrát.

Ani dopolední první trénink na olympiádě se Koudelkovi nepovedl. "Moc se mi k tomu vracet nechce. Byl jsem ze všech poslední," připomněl nevydařený skok, dlouhý jen 63,5 metru. "Nervózní nejsem, vždyť k favoritům nepatřím. Snažím se chytit rytmus, abych začal zase skákat stabilně. Potřebuju se dostat do pohody a zdravě se naštvat. Bojím se, abych něco nezkazil. Musím otočit myšlení a začít bojovat," prohlásil Koudelka.

Po pokaženém prvním olympijském pokusu se zlepšoval. V dalších dvou dopoledních skocích atakoval 90 metrů a v prvním večerním pokusu dopadl přesně na stovku. V dalších měl 95,5 a 94 metrů, byl v lepší polovině pole a z Čechů nejvýš.

Podobně jako Koudelka může už na třetí olympiádě startovat i Hlava. "První skok jsem taky ještě spal," připomněl, že skokani přiletěli v úterý. Na aklimatizaci tak nemají tolik času jako jiní, jelikož ještě o víkendu se závodilo ve Willingenu. "Musíme se přizpůsobit. Problém to nedělá a výhodu nikdo nemá," uvedl Koudelka.

Olympijskými nováčky jsou loňský juniorský mistr světa Polášek, Štursa i Kožíšek. "Snažím se to brát jako klasické závody. Lidi jsou tady stejní, jen je pro mě nový můstek. Uvidíme, až zapálí oheň, jestli padne tíha," řekl Polášek. "Jsem z her nadšený, jak je to nazdobené a jak funguje. Mám pozitivní dojmy," dodal Štursa.

Mladíci plánovali, že vyrazí na slavnostní zahájení. "Ať máme zážitek," shrnul za všechny Kožíšek s tím, že není nutné na stadionu strávit dlouhou dobu, protože sportovci můžou kdykoli odejít. Rozhodovat se budou i podle toho, kdo postoupí do sobotního závodu. "Jsme tu především pro závody," řekl Štursa.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud