8. února 2018 • 09:29

Je to prudší Špindl, radil Hudec mladíkům na olympiádě

Autor:
První seznámení s "ostrou" sjezdovkou pro olympijský sjezd mají za sebou alpští lyžaři. Jan Hudec, který přijel na hry pod pěti kruhy poprvé pod českou vlajkou, chodil pod svahem v bundě otočené na zlatou stranu a v roli mentora se snaží pomoci mladým jezdcům.


"Říkal jsem klukům, ať to berou jako trochu prudší Špindl. Tam to mají pod palcem, jede jim to tam, tak jsem říkal, že tady je to to samý, jen o něco víc skoků," radil Hudec před prvním tréninkem Filipu Forejtkovi, Janu Zabystřanovi a Ondřeji Berndtovi. A všechny chválil. "Máme docela dobrej tým. Kluci na to mají. Jen dostat do hlavy, že můžu něco zajet, vypilovat detaily a mohou být úspěšní," tvrdí Hudec.

"Ke sjezdům má co říct. Jsem hodně rád, že se s ním můžu bavit," řekl dvacetiletý Forejtek, který v tréninku minul jednu branku, ale měl z Čechů nejrychlejší čas. "Doufám, že večer u videa něco zajímavého řekne," těšil se Zabystřan.

Šestatřicetiletý Hudec je na třetí olympiádě, ale ve Vancouveru 2010 a o čtyři roky později v Soči, kde získal bronz v super-G, reprezentoval Kanadu. Za Česko jezdí od minulé sezony, jenže měl zdravotní i materiální problémy a původně se na hry ani nenominoval. Dostal se až jako náhradník za zraněného Kryštofa Krýzla.

"Je to trochu šílený způsob se sem dostat, takhle jsem to nechtěl. Už jsem byl smířený, že nepojedu. Až když se zranil, tak mi volali, ať se sbalím a jedu. Je to hořkosladký pocit," řekl rodák ze Šumperka po úvodním tréninku sjezdu.

Ve středisku Čongson zajel v prvním tréninku, který nejezdí všichni naplno, 66. čas a byl rád, že ho nezlobilo koleno. "Měl jsem obavy a nevěděl, jak se budu cítit, ale v pohodě. Na to, v jakém stavu je tělo a že jsem pořádně skoro vůbec netrénoval... ," připomněl Hudec i nedávné problémy se zády a plánoval také druhý trénink. "Pak se rozhodnu, jestli pojedu i poslední, nebo budu šetřit tělo na závod."

Po dojezdu si oblékl bundu otočenou na zlatou stranu. "Ne že věřím, že vyjedu zlato," smál se a vysvětlil: "Bílá je tak krásná, že jsem si ji nechtěl ušpinit."

Sníh na trati je přemrzlý a sjezdaři tzv. pálí skluznice. "Krystaly sněhu jsou hrozně ostré, jak je sníh tvrdý a kompaktní. Lyže se u hrany nahřeje, že se spálí. Pak je to hrozně nebezpečný, sekaj se hrany... Je to nepříjemné," popsal Hudec.

Forejtek přijel na první olympiádu povzbuzen pátým místem ze sjezdu z juniorského mistrovství světa. "Hodně mě to potěšilo a je to povzbuzení na všechny závody na olympiádě," řekl. Plánuje startovat ve všech disciplínách. "Může mi sednout super-G, sjezd, slalom v kombinaci. Nemám vyhraněnou jednu disciplínu," uvedl.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze