8. února 2018 • 16:25

Kapitána Erata doplní v prvním útoku Kovář a Sekáč

Autor:
Olympijský výběr českých hokejistů má za sebou první trénink v kompletním složení. Trenéři v Soulu odtajnili plány se sestavou, v prvním útoku by měli hrát kapitán Martin Erat, Jan Kovář a Jiří Sekáč. Mimo sestavu prozatím zůstávají všestranný Petr Koukal s kanonýrem Dominikem Kubalíkem.


"Do poslední chvíle jsme čekali, jestli nepřijde nějaké zranění. Ale je to poprvé, co dělám nominaci, že žádná změna nenastala. Tady to je kostra, které věříme. Ta příprava je relativně krátká, takže je dobré, když máme známé dvojičky a trojičky. A když jsou mezi nimi vazby," řekl hlavní kouč Josef Jandač webům iDNES.cz a Sport.cz.

Vsadil proto na klubovou spolupráci v plzeňském podání mezi útočníky Tomášem Mertlem a Milanem Gulašem, kteří jsou nejproduktivnějšími hráči dosavadního průběhu extraligy. Hrát s nimi bude ostřílený Michal Vondrka. Dlouhodobě osvědčená je rovněž souhra dvojice Michal Birner, Michal Řepík, mezi něž se na pozici centra postaví Roman Horák.

Rozhodnuto dosud podle všeho není o tom, kdo z brankářské dvojice Pavel Francouz, Dominik Furch vstoupí do turnaje jako týmová jednička. Řešení má přinést nedělní generálka proti Finům, v níž má každý z nich odchytat polovinu utkání. "Dlouho nechytali, tak chceme, aby si sáhli na puk," vysvětlil Jandač.

Zápasové zatížení čeká proti Seveřanům rovněž Koukala s Kubalíkem, byť jsou zatím v pozici náhradníků. "Ale 'Kouky' je zkušený centr, který může kdykoliv a kamkoliv naskočit. A 'Kubalda' je snajpr, který má rovněž určité vazby s hráči. V průběhu turnaje můžeme reagovat. Současnému složení útoků věříme, až zápasy ve skupině ale ukážou, jak na tom jsme. Když budeme hrát blbě, určitě nebudu jen přihlížet a do sestavy sáhnu," ujistil Jandač.

Sám trénink sledoval pouze zpovzdálí, neboť je nachlazený a dlouhý let mu příliš neprospěl. Dění na ledě tak řídili jeho asistenti. "Ale není to problém. Systémové věci a přesilovky začneme trénovat až od pátku. Většina kluků však stejně ví, co v reprezentaci hrát. Teď se jen musíme rychle dostat do herní pohody, abychom ty věci dělali dobře," řekl Jandač.

Český tým trénoval v tomto složení: Francouz, Furch, Bartošák - Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, O. Němec, Vitásek, Kundrátek, Jordán - Erat, Jan Kovář, Sekáč - Radil, T. Zohorna, Červenka - Gulaš, Mertl, Vondrka - Řepík, Horák, Birner - Kubalík, Koukal.

Témata:  olympijské, Sport, ČR, hokej
 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze