Fotbalisté Slovácka se chtějí rychle vzdálit sestupovým příčkám | iSport.cz
13. února 2018 • 14:37

Fotbalisté Slovácka se chtějí rychle vzdálit sestupovým příčkám

Autor:
Fotbalisté Slovácka vstoupí do jarní části prvoligové sezony s jasným cílem napravit nevydařený podzim. Svěřenci trenéra Michala Korduly figurují po 16 kolech s pasivním skóre na čtrnácté příčce v tabulce s jednobodovým náskokem na Baník Ostrava a dvěma body k dobru na poslední Jihlavu.


"Budeme se rvát, co to půjde. Každou minutu. Věřím, že budeme podávat takové výkony, abychom ze sestupového pásma utekli," řekl na dnešní tiskové konferenci Kordula, který po šestém kole nahradil na lavičce Stanislava Levého, jenž se stal sportovním ředitelem klubu. Pod Kordulovým vedením Slovácko dosáhlo v deseti zápasech pouze na jedno vítězství a tři remízy.

V zimní přípravě mužstvo dvakrát zavítalo do Turecka, kde v teplém prostředí absolvovalo podstatnou část tréninků. V devíti přípravných zápasech Kordulovi svěřenci dosáhli na dvě vítězství, čtyři remízy a tři porážky. Nejlepším střelcem byl s třemi góly útočník Filip Kubala.

Z českých týmů Slovácko v přípravě změřilo síly pouze s Vítkovicemi. "Chtěli jsme se potkat s těžkými soupeři. Hrát proti Kayserisporu, Rapidu Vídeň, Vardaru Skopje považuji za zápasy, které nás mohou posunout. Je to něco jiného než zůstat doma a hrát na umělé trávě," dodal Kordula.

Kapitán týmu Veliče Šumulikoski je přesvědčen, že současný kádr je kvalitní. "Za devět sezon svého působení v tomto klubu jsem zažil v první lize před jarní částí ligy i horší situace. Naše postavení v tabulce neodpovídá naší hře a výkonnosti. Nedařilo se nám na podzim výsledkově. Tým je ale odhodlaný bojovat," uvedl Šumulikoski.

V zimní přestávce získalo Slovácko tři posily. Z Jihlavy přišel zkušený obránce Jiří Krejčí, z Brna záložník Dominik Janošek a vedení klubu si hodně slibuje od gruzínského útočníka Irakliho Sicharulidzeho. Ani jeden z nových hráčů ale nezasáhl do sobotní generálky v Turecku, kde Slovácko prohrálo s Tosnem 1:2. Sicharulidze si v minulém týdnu při zápase v Turecku zranil stehenní sval, chybět bude přibližně dva až tři týdny.

"Snažili jsme se kádr vhodně doplnit. Posunuli se i naši mladí hráči. Současná podoba kádru je dobře připravena, hráči poctivě pracovali. Věřím, že to prodají v ligových zápasech a podaří se nám sezonu zvládnout a ligu udržet," poznamenal ředitel klubu ředitel klubu Petr Pojezný.

Současný kádr považuje za perspektivní. "Příslibem jsou útočníci Tomáš Zajíc a Filip Kubala. Jsou o rok starší, věřím jim. Nechtěli jsme jít cestou, že vezmeme nějakého útočníka z druhé ligy," dodal Pojezný. Na odchodu je obránce Tomáš Rada, kterému po dlouhodobém zranění klub hledá angažmá.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud