21. února 2018 • 17:31

Medailistka Samková malovala v Brně dětem kníry

Autor:
Bronzová medailistka z Pchjongčchangu Eva Samková dnes dorazila na olympijský festival v Brně. Za čtyři hodiny rozdala úspěšná snowboardistka nespočet autogramů, při vyhlašování vítězů dětských soutěží namalovala nejlepším mladým sportovcům svůj oblíbený knír a stačila na dálku pozdravit účastníky stejné akce v Ostravě.


Ze sportovních nabídek si Samková vyzkoušela na skateboardu pumptrackovou dráhu, kde mladým adeptům vysvětlila základy správné jízdy. "Nejdůležitější je kopírovat boule a neskákat na nich," trpělivě vysvětlovala taje svého sportu školákům čtyřiadvacetiletá zlatá olympijská medailistka ze Soči 2014.

Hlasově už na tom dnes byla Samková o poznání lépe než po příletu z Pchjongčchangu. Stále ale hodně sípe a přiznala také, že je hodně unavená. "Včera jsem šla spát už v osm hodin večer. Neplánovaně jsem se ve čtyři ráno probudila, což jsem využila k tomu, abych fandila našim hokejistům v zápase s Amerikou. Vítězství jsem jim hodně přála. Věřím, že jim tento úspěch dodá sebevědomí a dosáhnou na některou z medailí," řekla novinářům Samková, která se hlavně těší na odpočinek a oblíbenou bábovku od babičky.

Hostem na olympijském festivalu byla i bývalá mistryně republiky v moderní gymnastice Monika Míčková. "Eva je pohodová holka, nesmírně přátelská. A zdá se mi, že je vždy nad věcí. Obdivuji ji hlavně v tom, že dokázala na dvou olympiádách po sobě vybojovat medaile," řekla ČTK Míčková, která předloni neuspěla v kvalifikaci na olympijské hry v Riu de Janeiro a o několik měsíců později zanechala aktivní činnosti.

Kromě Samkové se dnešní den na festivalu v Brně nesl také ve znamení paralympijských sportů, které představili zástupci Nadačního fondu Emil. Na programu bylo několik zápasů sledge hokejistů a exhibice krasobruslařů. Své umění předvedli Eliška Březinová, mistr světa ve sportovních dvojicích René Novotný a také mistr republiky z roku 1995 Jaroslav Suchý.

Olympijské parky v Brně a v Ostravě jsou otevřeny každý den od 9:00. Od neděle do čtvrtka je možno sportovat do 19:00, v pátek a v sobotu se brány sportovišť zavírají o dvě hodiny později. Vstupné je 50 korun, děti do 150 cm a senioři mají vstup zdarma. Brány obou olympijských parků se uzavřou v neděli večer.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze