13. března 2018 • 18:00

Zemřel bývalý plochodrážní mistr republiky Verner

Autor:
Ve věku 68 let dnes zemřel bývalý závodník na ploché dráze Václav Verner. V roce 1971 se stal mistrem republiky, na travnaté dráze byl v roce 1983 vicemistrem Evropy. Na MS družstev pomohl československému týmu k dvěma bronzovým medailím.


Jeho kmotrem byl slavný motocyklový závodník František Šťastný. Verner v deseti letech začal s motokárami a motokrosem, posléze přešel k ploché dráze. Na té jezdil i jeho mladší bratr Jan.

Václav Verner závodil v anglické profesionální lize i v Austrálii. Závodní kariéru ukončil až v 50 letech po těžkém úrazu, následně se věnoval manažerské a trenérské práci. Podle motoristických webů zemřel po dlouhé nemoci.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze