17. března 2018 • 18:28

Hlasy po utkání fotbalové ligy Mladá Boleslav - Slovácko

0
Hlasy po utkání 21. kola první fotbalové ligy FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko (1:1):

Jozef Weber (trenér Mladé Boleslavi): "Z remízy jsme trošku zklamaní, protože jsme šli do vedení. První poločas byl docela v pořádku. Aktivita, měli jsme tam i nějaké šance, rychlé přechody, což nakonec vyústilo v pěkný gól z brejkové situace. Bohužel ve druhé půli jsme začali hrát pasivně, až jsme si o tu branku téměř říkali. Pak jsme začali lehce zmatkovat a soupeř z jediné střely vyrovnal. Je pravda, že po tom gólu měli další velikou šanci a mohlo to s námi dopadnout hůře. Remízu musíme z tohoto pohledu brát. Na začátku týdne jsme chtěli udělat čtyři body ze zápasů Brno, Slovácko, což se nám povedlo, i když jsme si možná mysleli, že to bude v opačném gardu. Nic se ale neděje, musíme dát hlavu vzhůru, i když jsme trošičku zklamaní, tak jedeme dál. Na Valentu to byl zákrok v pokutovém území a byl to faul. Na druhou stranu těžiště hry už bylo malinko jinde a je možné, že postavení rozhodčích nebylo ideální, aby to pořádně viděli, nevím. Šlo o to, že Valenta tam dobíhal a došlo k faulu, na ten zákrok nebyl připravený a má problémy s kotníkem. Věřím ale, že to nebude nic vážného a bude v pořádku."

Michal Kordula (trenér Slovácka): "Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, drželi jsme míč, kombinovali jsme, Boleslav na nás čekala ve středním pásmu ve středním bloku. Nicméně pak jsme dostali gól po naší standardní situaci, kde jsme prohráli dva osobní souboje. První poločas jsme dohrávali pod takovou dekou, kdy jsme nehráli dobře a spíš to bylo o tom, abychom tu první půli přežili a nedostali druhý gól. Ve druhém poločase jsem převzali iniciativu my a pomohli tomu i střídajícími hráči, které musím pochválit, protože nám to utkání začali otáčet. V závěru zápasu, kde jsme měli velkou šanci Rezkem, jsme mohli vyhrát, nicméně si myslím, že ten bod je pro oba týmy zasloužený. Ale náš výkon nebyl takový, abychom si to vítězství zasloužili. Nám se v posledním půl roce daří, že přítelkyně hráčů začnou rodit vždycky v den zápasu. U Marka Havlíka to bylo v den zápasu s Olomoucí a dnes právě Jakub Petr. Chtěl bych tak poprosit přítelkyně hráčů, aby začaly rodit v polovině týdne."