Cyklista Eisel krvácel do mozku, je po operaci | iSport.cz
25. dubna 2018 • 16:12

Cyklista Eisel krvácel do mozku, je po operaci

Autor:
Rakouský cyklista Bernhard Eisel má za sebou operaci kvůli krvácení do mozku, které bylo zřejmě následkem jeho pádu v etapovém závodě Tirreno-Adriatico v první polovině března.


Sedmatřicetiletý jezdec si při nehodě zlomil zápěstí pravé ruky a utrpěl řadu ošklivých ran v obličeji. Na krvácení do mozku přišli lékaři až nyní a okamžitě Eisela operovali. Zákroku se podrobil v pondělí na klinice v Klagenfurtu, kde zůstane až do pátku. Rekonvalescence by měla zabrat podle agentury APA šest až osm týdnů.

Eisel chtěl původně začátkem května znovu začít s tréninkem, stále ho ale trápily bolesti hlavy. Domníval se, že za ně může alergie, neurologické vyšetření ale odhalilo mnohem závažnější problém.

"Ten zákrok přišel v nejvyšší čas. Od neděle jsem měl výpadky paměti," řekl Eisel. "Hlavní je, že budu zase stoprocentně fit. Jestli to bylo tím pádem, mohu pokračovat v kariéře. Víc k tomu teď nemohu říct," uvedl dvanáctinásobný účastník Tour de France.

Témata:  Eisel, zdraví, cyklistika, Sport
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud