Za Guerrerův start na MS chce ještě zabojovat peruánský prezident | iSport.cz
17. května 2018 • 17:06

Za Guerrerův start na MS chce ještě zabojovat peruánský prezident

Autor:
Peru se nevzdává naděje, že Paolo Guerrero ještě zvrátí rozhodnutí Mezinárodní sportovní arbitráže CAS o trestu za doping a bude moci startovat na fotbalovém mistrovství světa v Rusku. Do věci se vložil peruánský prezident Martin Vizcarra, který požádal vládu a velvyslance ve Švýcarsku, aby byli připraveni pomoci reprezentačnímu kapitánovi v případě odvolání k nejvyššímu švýcarskému soudu.


Guerrero může požádat soud, aby pondělní rozhodnutí CAS prostudoval. Arbitráž v odvolacím řízení dala za pravdu světové antidopingové organizaci WADA, která požadovala zpřísnění trestu, a uložila hráči distanc na 14 měsíců. FIFA mu původně zastavila činnost na rok, u odvolací komise si vymohl zkrácení trestu na polovinu. U CAS žádal o jeho úplné zrušení.

Úplné zdůvodnění rozhodnutí CAS zatím nebylo zveřejněno. Švýcarský nejvyšší soud do případu může zasáhnout v případě, že shledá porušení právních postupů. V takovém případě může vydat předběžné opatření, které by mohlo Guerrerovi start na šampionátu umožnit.

Čtyřiatřicetiletý útočník měl pozitivní test na kokain po říjnovém kvalifikačním zápasu proti Argentině. Peru se na MS kvalifikovalo poprvé od roku 1982, do finálového turnaje vstoupí 16. června. Ve skupině ho čeká Dánsko, Francie a Austrálie.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud