Synek čeká na MS na druhý start, ze změn se ale nenervuje | iSport.cz
12. září 2018 • 17:26

Synek čeká na MS na druhý start, ze změn se ale nenervuje

Autor:
Už od neděle čeká na druhý start na mistrovství světa v Plovdivu skifař Ondřej Synek. Dnes měl podle původních plánů absolvovat čtvrtfinálovou jízdu, ale Mezinárodní veslařská federace podstatnou část odpoledního programu kvůli silnému větru zrušila.


"Myslím si, že to bylo správné rozhodnutí," řekl Synek. O zrušení se dozvěděl krátce poté, co do veslařského areálu přijel. "Akorát se dojížděly nějaké závody a vyhrávaly posádky na kraji. Kluci říkali, že je to strašné, že fouká," uvedl pětatřicetiletý veslař pražské Dukly.

Synek tak chvilku počkal a stejně jako dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic šel na vodu trénovat. "Něco podobného jsem ještě nikdy nezažil. Prakticky nejsou vlny, ale jsou takové poryvy, že to opravdu strašně zastavuje a rozhazuje. Na jedničce (dráze) je to úplně šílené. Většinou se zastavují závody, protože jsou megavlny. Tady je hladká voda, akorát strašně fouká," popsal podmínky v Plovdivu.

Odložení čtvrtfinále jej mrzelo jen s ohledem na dlouhé volno, které mezi jednotlivými jízdami má. "Závodil jsem v neděli, teď tady tři dny zevluju. Je to šílený, hrozná čekárna. Kdyby se závodilo každý den, bylo by to lepší. Ale máme to všichni stejné. Horší to měly dvojskify chlapů, kteří už byli na vodě, když byli rozjetí a připravení. To je horší nabourání psychiky, ale já jsem se ani nezačal rozhýbávat," uvedl Synek.

Podobně byl na tom rodák z Brandýsa nad Labem v minulosti již několikrát, naposledy na olympijských hrách v Riu. "Tam se to taky furt odkládalo a víceméně to bylo to samé. Závodili jsme v sobotu, pak jsme čtyři dny nezávodili, a pak jsme závodili každý den. Ze svěťáku jsme na to zvyklí, tam to problém není. Jezdíme tam i dvakrát za den. Ale nebaví mě to," řekl Synek.

Věří, že by si s náročnými podmínkami v případě nutnosti poradil. "Docela si věřím. Měl jsem čtyřku dráhu. Bylo vidět, že to jezdilo seřazené od šestky do jedničky. Nejhůř bych byl možná třetí," pousmál se.

Nejzkušenější veslař české výpravy si připsal premiérový start na MS již v roce 2001. I proto byl v klidu. "Moje roky zkušeností mě nechávají klidným. Viděl jsem tady některé závodníky z dvojek, kteří se už rozčilovali. Stejně s tím nic nezmůžeme, budeme závodit zítra, čas na to ještě je. Ve čtvrtek pravděpodobně čtvrtfinále a v pátek semifinále, bude to jako Světový pohár," komentoval situaci.

Svěřenec trenéra Milana Dolečka je v Bulharsku od soboty a zatím je s podmínkami docela spokojený. Jen strava by mohla být rozmanitější. "Klobása pro sportovce není úplně ideální jídelníček na každý den. Já mám grilování rád, ale jíst ji každý den nemusím," řekl. Organizátoři prý ale na upozornění zareagovali. I když zeleninu dnes k obědu nedostal. "Říkali: No, sórry... Nebyla. Jsme ale lidi, nějak to přežijeme. Nechci si stěžovat," dodal.

Témata:  Synek, veslování, svět, Sport
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud