Čelůstka chce v defenzivě navázat na výkon ze Slovenska | iSport.cz
15. října 2018 • 14:39

Čelůstka chce v defenzivě navázat na výkon ze Slovenska

Autor:
Ačkoli obránce Ondřej Čelůstka nemá na rozdíl od ostatních českých reprezentantů osobní zkušenost s fotbalisty Ukrajiny, je si vědom, že v úterý čeká český výběr ještě těžší soupeř, než bylo v sobotu Slovensko. O to důležitější podle něj bude navázat na dobré zajišťování a spolupráci celého týmu v defenzivě.


"V individualitách, jako jsou Konopljanka a Marlos, je Ukrajina hodně silná. Takže je ještě o malinko lepší než Slovensko. Má technické a velmi rychlé hráče. Bude proto důležité, abychom se vzájemně zajišťovali. Když oni přejdou přes jednoho našeho hráče, aby hned narazili na dalšího," prohlásil Čelůstka v dnešním rozhovoru s novináři.

Zářijovou domácí porážku 1:2 s Ukrajinou sledoval jen v televizi, jelikož nebyl v nominaci. "Viděl jsem to a řeknu to jednoduše. Musíme k tomu přistoupit lépe. První utkání s nimi se nám nepovedlo, chyběla aktivita a agresivita," konstatoval.

Naopak v sobotu proti Slovensku si výkon týmu pochvaloval. "Samozřejmě tam byly věci, které můžeme udělat lépe. Dojem z toho ale mám pozitivní. Soupeře jsme moc do ničeho nepouštěli, dobře jsme se zajišťovali a celkově nám to sedlo. Ale je vždy těžké kvalitní výkon obhajovat. Musíme se na ně dobře nachystat stejně jako na Slováky a věřím, že to zvládneme," dodal stoper z Antalyasporu.

Z Turecka bude téměř kompletní česká defenziva, jelikož druhý stoper Jakub Brabec hraje v Rizesporu, levý bek Filip Novák v Trabzonsporu a defenzivní záložník David Pavelka v Kasimpase. "Nic bych za tím nehledal. Ono je jedno, kde kdo hraje, hlavní je, abychom o sobě věděli na hřišti. V tomto směru nám to s Kubou Brabcem fungovalo. Ani na komunikaci nepoužíváme turečtinu, všechno jen v češtině," usmíval se Čelůstka.

Věří, že si česká defenziva s Ukrajinci poradí, i když ze základní sestavy vypadnou zraněný Pavel Kadeřábek a vykartovaný Tomáš Souček. "Věřím, že nás to nepoloží a že je další hráči zastoupí. Musíme si s tím poradit," dodal Čelůstka.

O to důležitější bude, aby sám minimálně zopakoval výkon ze zápasu se Slovenskem, kde byl lídrem obrany. "Já se odpovědnosti nezříkám, pozice stopera to předurčuje. Cítil jsem se v zápase dobře. Docela se mi to povedlo. Jsem za to rád, zvláště když jsem v repre hrál stopera poprvé. A jsem rád, že to vyšlo, protože se na této pozici cítím dobře," řekl.

Češi budou hrát na Ukrajině o šanci na udržení se v boji o prvenství ve skupině, k čemuž potřebují vyhrát. "My chceme vyhrávat všude. Od toho tady jsme, abychom potěšili lidi. Já chci vyhrávat, to je to nejdůležitější," dodal.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud