20. října 2018 • 14:41

Kasatkinová udolala v Moskvě finálovou debutantku Džabúrovou

0
Tenistka Darja Kasatkinová získala na turnaji v Moskvě druhý titul v kariéře. Šestá nasazená Ruska ve finále před domácím publikem zdolala v křečích dohrávající Uns Džabúrovou, která jako první Tunisanka postoupila na okruhu WTA do finále. Soupeřku, jež do hlavní soutěže prošla z kvalifikace, porazila 2:6, 7:6, 6:4.

Jednadvacetiletá Kasatkinová se z vítězství mohla radovat po dvou hodinách a pěti minutách, v nichž předvedla dokonalý obrat. První set prohrála za 24 minut a ve druhém už ztrácela 1:4, dokázala ale vyrovnat a postupně na kurtu převzala vedení.

Na Džabúrové se začala projevovat únava ze sedmi zápasů, které v předchozích sedmi dnech v Moskvě sehrála. V devátém gamu třetí sady ještě naposledy zabojovala a navzdory křečím po brejku snížila na 4:5. Po pauze, v níž si raději ani nesedala, už ale při vlastním podání další prodloužení zápasu nevybojovala. Duel skončila znovu v křečích na základní čáře a zpět na lavičku jí musela pomoci Kasatkinová spolu se zdravotnicí.