Pro Seemanovou byla mládežnická olympiáda těžší než dospělá | iSport.cz
20. října 2018 • 15:41

Pro Seemanovou byla mládežnická olympiáda těžší než dospělá

Autor:
Pro plavkyni Barboru Seemanovou byla mládežnická olympiáda těžší než ta dospělá, na které před dvěma lety v Riu de Janeiro jako šestnáctiletá startovala. V Buenos Aires se totiž od ní čekaly výsledky. Úkol splnila na výbornou, ze tří kraulařských tratí má dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. Druhou českou vítězkou v Argentině byla šestnáctiletá čtvrtkařka Barbora Malíková, která po účasti na "velké" olympiádě touží.


Na OH 2016 byla Seemanová nejmladší členkou české výpravy. "Bylo to rozkoukávací, byla jsem malinká mezi dospělými a koukala po všech. Teď jsem spíš musela jet s tím, že se chci dostat do finále a potřebuju být mezi nejlepšími," srovnávala talentovaná plavkyně akce pod pěti kruhy.

Pro dorosteneckou mistryni světa Malíkovou byl úspěch na mládežnické olympiádě další motivací, aby zabojovala o olympijskou účast i mezi dospělými. "Pokud tohle je akorát střípek, neumím si představit velkou," řekla novinářům po příletu. A možná by mohla být už za dva roky v Tokiu. "Uvidíme, podle zdraví a jak se budu zlepšovat, ale asi by to nebylo nereálné," dodala svěřenkyně Jany Gellnerové.

Vedle vítězných závodů obě dívky na mládežnické olympiádě nadchla možnost potkávat nové lidi a získávat kamarády napříč sporty i národy. Obě si užívaly slavnostní zahájení v centru města. "Jak to nebylo na stadionu, tak to bylo hrozně příjemné, že tam byla taková ta domácí atmosféra. Že to nebylo všechno nastrojený, že to bylo spíš, že ty lidi tam chtěli ukázat něco z té země," vykládala Seemanová.

Pro Malíkovou bylo zahájení výjimečné i tím, že byla vlajkonoškou české výpravy. "Tohle byl velký zážitek, být před těmi tisíci lidí. I v zákulisí, jak jsme se bavili s dalšími velkými sportovci, to bylo nepopsatelné," vyprávěla.

Seemanovou příjemně překvapila i atmosféra v bazénu. "Nečekala jsem, že to plavání bude v Argentině až tak navštěvované. Na finálovém bloku bylo každý den vyprodáno. A hlavně Argentinci dokázali celý bazén rozeřvat," řekla. A výrazné zastoupení v ochozech na různých sportech mívali i čeští sportovci. "Bylo to hezký, jak tam všichni strašně fandili a bylo tam slyšet české povzbuzování," doplnila Seemanová.

Než budou sbírat další sportovní zážitky, budou muset dohnat školu, jak všem mladým olympionikům při přivítání na letišti připomněl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. "Teď bude tvrdý návrat do reality. Budu makat, co to půjde, protože musím všechny známky a všechno to učivo. Doufám, že to moje tělo zvládne a bude zvládat školu i plavání dohromady," řekla Seemanová, která chodí na ekonomické lyceum.

Malíková se toho trochu děsila. "Dohánět to bude hodně náročné, protože v architektuře, kterou studuji, tam moc času není, a ještě ty tři týdny..." řekla. Ale bude mít na školu dost času, protože jí skončila sezona a čeká ji třítýdenní odpočinek.

To Seemanová bude pokračovat v plném tréninku. V prosinci bude startovat na mistrovství světa dospělých v krátkém bazénu v Číně. S motivací ani po úspěšné mládežnické olympiádě nebude mít problém. "Je to docela daleko od sebe, necelé dva měsíce, bude to v pohodě," dodala.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud