Ocon a Magnussen po diskvalifikaci přišli o body z Austinu

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Piloti Esteban Ocon a Kevin Magnussen byli kvůli porušení pravidel o palivu dodatečně vyloučeni z Velké ceny USA formule 1 v Austinu. Oba tak přišli o bodované pozice. Francouz Ocon z týmu Force India obsadil v neděli osmé místo, Dán Magnussen ze stáje Haas projel cílem hned za ním.

Pořadí 18. závodu sezony mistrovství světa se změnilo pár hodin po jeho skončení. Ocon měl podle kontroly větší průtok paliva, než dovolují pravidla. Magnussen zase doplatil na to, že překročil celkové množství paliva, které je možné během Grand Prix spotřebovat. Každý jezdec má limit 105 kilogramů.

Na osmou příčku se posunul Oconův týmový kolega Sergio Pérez z Mexika. Dva body za 9. místo si nově připsal Novozélanďan Brendon Hartley (Toro Rosso) a desátý je Švéd Marcus Ericsson (Sauber).

Nedělní Grand Prix v Austinu skončila triumfem Kimiho Räikkönena, třetí dojel Lewis Hamilton a nemohl zatím slavit pátý titul mistra světa. V pořadí šampionátu má však 70 bodů k dobru na druhého Sebastiana Vettela a rozhodnout může už v neděli v Mexiku.

Výsledky:

1. Räikkönen (Fin./Ferrari) 1:34:18,643 (prům. rychlost: 196,205 km/h), 2. Verstappen (Niz./Red Bull) -1,281, 3. Hamilton (Brit./Mercedes) -2,342, 4. Vettel (Něm./Ferrari) -18,222, 5. Bottas (Fin./Mercedes) -24,744, 6. Hülkenberg (Něm./Renault) -1:27,210, 7. Sainz (Šp./Renault) -1:34,994, 8. Pérez (Mex./Force India) -1:41,080, 9. Hartley (N. Zél./Toro Rosso), 10. Ericsson (Švéd./Sauber) oba -1 kolo.