Příliš divná pohádka o Květě Peschkeové

Květa Peschkeová se na olympiádě neukáže
Květa Peschkeová se na olympiádě neukážeZdroj: ČTK/AP
Blogy
Začít diskusi (0)

Věřím na pohádky, čtu je svým dcerám před spaním. Pohádce o tom, jak dobrá duše Květa Peschkeová přenechala sama od sebe olympiádu v Londýně páru Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká ale nevěřím.

Květa včera poprvé o této události pro promluvila. Jindy rozverná a komunikativní dáma hovořila úsečně, vyhýbavě. Přišlo mi, že se musí kousat do jazyka, aby říkala ta „správná“ slova a vyhnula se kontroverzi.

Coby členka top 10 ve čtyřhře světa měla svaté právo na olympiádu. Vybojovala si ho, mohla si k sobě vybrat jakoukoliv partnerku. Její stálá slovinská spoluhráčka Katarina Srebotniková to ve své zemi udělala.

Peschkeová? Ta bude v Londýně chybět. Pár H + H se mohl dostat pod pět kruhů celý jedině za předpokladu, že Peschkeová nepojede.

Jinak by byla překročena kvóta šesti tenistek na zemi. „Holky jsou sehrané, mají větší šanci,“ řekla Peschkeová na otázku, proč se olympiády vzdala.

Myslím, že tomu sama nevěří. To ona loni vyhrála wimbledonskou čtyřhru, její hra s plochými údery je na trávě nejúčinnější. V páru s Lucií Hradeckou, s níž chtěla na olympiádu jet, loni rozhodla finále Fed Cupu. Hrály tehdy v Moskvě výtečně.

I kdyby jí Hradecká odmítla, mohla využít spojenectví s již kvalifi kovanou singlistkou Lucií Šafářovou, která jí ho nabízela. Peschkeová si vybojovala právo myslet jen na sebe a neohlížet se na ostatní krajanky.

Na olympiádu však nepojede. Ze všeho, co jsem viděl a slyšel, mi ale vychází, že to nebylo tak úplně její rozhodnutí.

Začít diskuzi