Jonáš Bartoš
11. července 2023 • 11:43

Koubkův styl oživuje Plzeň. Pomáhá „prckům“, brousí diamant

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kanada - Česko 4:3pp. Skvělý návrat, rozhodl ale střelec Cozens
Kanadská párty před Čechy, Vrána je potkal v centru: Jak přejetí vlakem
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RAKOUSKA | Klasické věty o tom, jak nový trenér namotivuje a zvedne hráče, v Plzni aktuálně fungují. Vrcholící příprava už naznačuje, jakým stylem se Viktoria ubírá pod Miroslavem Koubkem. Z výkonů na hřišti v přípravě i reakcí hráčů se metody zkušeného barda jeví pozitivně. Vynikají schopnosti menších, technických hráčů. Každým zápasem roste kvalita a cena Rafia Durosinmiho, aktuálně nejžhavějšího zboží plzeňského kádru.Nový realizační tým piluje aktivní styl se třemi útočnými tykadly, hráči dostávají víc ofenzivních úkolů. Napadají výš a častěji se mazlí s balonem. „Dostupuj, dostupuj!“ znělo několikrát z úst Miroslava Koubka během pondělní přípravy proti Karlsruhe (3:0).

Po úsporném stylu Michala Bílka vypadá tým jak politý živou vodou. O místo v základu se pere přes dvacet kvalitních adeptů, určit první jedenáctku bude nesmírně složitý úkol. Zejména vepředu vypadá mužstvo velmi dobře. „Všichni jsme zdraví, je to boj,“ souhlasil útočník Jan Kliment.

Nestěžoval si na minulost pod Michalem Bílkem, kterého měla kabina v časech velkých úspěchů z minulého roku ve velké oblibě. Jen je i z jeho výroků znát, že aktuální styl, jaký razí Koubkův realizační štáb, plzeňskému mužstvu sedí víc.

V ofenzivním pojetí založeném na dominanci s míčem, napadání i pokusech o represink vynikají schopnosti menších, technických hráčů. A že jich Viktoria vlastní víc než dost. Cadu si říká o stálé místo na pravém kraji obrany, výborně mu na straně šlapala spolupráce s univerzálem Janem Sýkorou. V přípravě ožil Adam Vlkanova, zápas s Karlsruhe sedl i Pavlu Buchovi. Všechno „prcci“ měřící okolo 170 centimetrů, ale na hřišti velmi platní.

S balonem se rádi pomazlí i další techničtí vybavení hráči. Lukáš Kalvach, Ibrahim Traoré, Jan Kopic, Jan Kliment, Matěj Vydra nebo Pavel Šulc mají svou hru založenou na výborné práci s míčem, což v aktuálním plzeňském pojetí velmi dobře funguje.

Na hrotu se navíc stále zlepšuje Rafiu Durosinmi. Dvacetileté monstrum z Nigérie má všechny předpoklady pro velký evropský fotbal. Vysoká postava, rychlost, zakončení, síla zády k bráně i technická zdatnost. Pokud naváže na výkony ze závěru jara i z vrcholící přípravy, v sezoně se z něj může stát jeden z nejlepších hráčů FORTUNA:LIGY. Aktuálně vypadá z plzeňských útočníků suverénně nejlépe.

Všechno není zcela zalité sluncem, jaké aktuálně pálí mezi alpskými vrcholky, kde se Viktoria chystá na sezonu. Na stoperu je Plzeň až příliš závislá na kapitánu Hejdovi, byť nové tváře Hranáč, Dweh i Paluska své úkoly zvládají zatím solidně. Jde ale o mladé borce bez zkušeností z velkých evropských zápasů.

Problém je i na levé straně obrany, kde na celý podzim vypadl kvůli přetržené achilovce Milan Havel. Jde o silně nedostatkové zboží, hráče v odpovídající kvalitě se zatím Plzni nedaří přivést. Zaskakuje tam Václav Jemelka, jehož první pozice je spíš ve stoperské dvojici, trenéři zkouší zatáhnut i Jhona Mosqueru.

Odolnost a pevnost defenzivy i celé Koubkovy nové Plzně naplno odhalí až ostré duely, zejména náročný vstup do kvalifikace Konferenční ligy proti nevyzpytatelné Dritě z Kosova. 

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud