Kauza Koukalová? Hlavní problém byla uštvaná duše, ne bolavá lýtka... | iSport.cz
22. března 2018 • 05:00

Kauza Koukalová? Hlavní problém byla uštvaná duše, ne bolavá lýtka...

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Baroš by mohl být "ambasadorem", připomíná mi ho Hložek
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Kdo urve čtvrté místo? Zaútočí Kozák v Edenu na korunu střelců?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Proč letošní olympijská sezona proběhla bez Gabriely Koukalové? Po měsících mlčení a mlžení je jasněji. Zpověď slavné biatlonistky pro časopis Glanc je až brutálně otevřená. A vcelku jasně z ní vyplývá, že 28letá žena prostě nevydržela extrémní tlak, pod kterým se v posledních letech ocitla, a uštvaná se zhroutila. Fyzicky, ale hlavně psychicky. Dost možná i proto, že chtěla až příliš plnit sny a plány lidí kolem ní.Od léta se informace o stavu Gabriely Koukalové více méně točily hlavně kolem jejích bolavých lýtek. „Nevíme přesně, co je příčinou, ale nemůže se kvůli nim zapojit do tréninku. Uvidíme, jestli se to zlepší,“ znělo po několik měsíců neurčitě od představitelů českého biatlonu.

Sama Gabriela Koukalová to moc nerozporovala. I proto, že veřejně téměř nemluvila. Jednu z mála výjimek udělala na konci minulého roku v rozhovoru pro deník Sport. Tehdy naznačila, že za jejími problémy může stát i změna techniky běhu na lyžích.

Už tenhle výrok vyvolal v českém biatlonu malou bouři, protože byl logicky interpretován i jako útok na do té doby oslavovaného trenéra Ondřeje Rybáře. Poslední výpověď mistryně světa a vítězky Světového poháru pak ale ukazuje, že hlavní příčina zůstávala skryta hluboko pod povrchem. A že nešlo zdaleka jen o lýtka a techniku běhu, ale především o uštvanou a možná i bolavou duši.

Proč si to myslím? Jakou roli sehrála v její kariéře věta, kterou jí v dětství řekla maminka? Kterou ze Čtyř dohod k cestě za osobní svobodou tím popřela? Proč je těžké být národním pokladem? A vrátí se nejlepší biatlonistka české historie do biatlonového týmu? Hodně otázek, ale začněme pěkně po pořádku.

Především se upřímně řečeno vůbec není na místě divit tomu, že Koukalová obřímu tlaku podlehla. Pozornost, pod kterou se v předchozích čtyřech sezonách žila, byla extré

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud