Ondřej Kuchař
9. února 2018 • 14:00

Trestejte se sami! Řezníček si nechce špinit ruce, má to logiku

Plzeňští fanoušci umí být pořádně neslušní
TOP VIDEA
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
LIGOVÉ STŘIHY: Jablonci pomohlo Radovo kouzlo. Má si troufnout na Ligu mistrů? LIGOVÉ STŘIHY: Jablonci pomohlo Radovo kouzlo. Má si troufnout na Ligu mistrů?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Neuhneme. Vedení extraligy vyslalo společně s kluby jasný vzkaz. Boj proti vulgaritám pokračuje! Disciplinární řád se nemění. Tresty však bude nově navrhovat etická komise složená ze zástupců sedmi klubů. Šéf soutěže Josef Řezníček v podstatě dává od celé téhle třaskavé záležitosti ruce pryč. Předává ji do režie ligových mančaftů. Dává to smysl.Bylo jasné, že se něco musí stát. Změnit. Překopat. Pravidla trestání nebyla jasně daná. Neměřilo se všem stejným metrem. Někde se za dvě pruhované svině platilo deset tisíc do kasy a jinde se podstatně horší nadávky přecházely. Pokračovat dál v tomto režimu by byla cesta do záhuby.

Je správně, že se sami kluboví bossové chytili za nos. „Je to naše volba, celé to byl náš nápad. Dělali jsme to blbě, vedení extraligy za to schytává neoprávněnou kritiku. Oukej, pojďme to změnit.“

Čeká je ale hodně práce se svými fanoušky. Zatímco třeba Třinec jako jediný extraligový celek nebyl v sezoně ani jednou napomínám a finančně trestán, Plzeň už zaplatila na pokutách 142 tisíc. Pamflety s nabádáním ke slušnému fandění, spoty na kostce, promluvy majitele Martina Straky i kapitána Milana Gulaše… Jenže zatím nepomohlo nic. Boj s větrnými mlýny ale nevzdávají. Jen musí ještě více zintenzivnit komunikaci. Zvláště teď, po dalších změnách.

Nová etická komise by měla situaci uklidnit. Jak uvnitř, tak navenek. Minimálně kolem ní nebude takový mediální humbuk, který se strhl prakticky po každém zveřejněném trestu. Proto o nich od teď informovat nebudou vůbec. Beru. Chtějí si své problémy vyřešit v tichosti přímo se svými fans. Špinavé prádlo se má prát doma.

S celým návrhem přišlo vedení extraligy. Cíl toho vnímám jasně. Josef Řezníček chce přenést hlavní rozhodovací pravomoc na kluby. A je to logické. Už ho nebavilo schytávat tvrdou kritiku a čelit ostrým útokům za tresty, jichž je pouze povolaným vykonavatelem. Ač jak jsem řekl, mnohdy bylo udílení sankce nefér.

Etická komise složená ze zástupců sedmi náhodně nalosovaných klubů, bude posuzovat, co je v pořádku a co už ne. A je to správné. Jde totiž v prvé řadě o jejich boj. Jen si říkám, jestli třeba zástupce Komety zvedne při posuzování prohřešků ruku pro to, aby byla na jeho stadionu zavřena tribuna. Narovnání podmínek je ale každopádně krokem vpřed.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze