Ondřej Kuchař
9. února 2018 • 14:00

Trestejte se sami! Řezníček si nechce špinit ruce, má to logiku

Plzeňští fanoušci umí být pořádně neslušní
TOP VIDEA
RENTGEN: Kdo je pro Plzeň ideální náhrada za Krmenčíka? RENTGEN: Kdo je pro Plzeň ideální náhrada za Krmenčíka?
Jágr exkluzivně o Plekancovi: Mluvil jsem s ním. Bude čas se rozumně domluvit Jágr exkluzivně o Plekancovi: Mluvil jsem s ním. Bude čas se rozumně domluvit
VŠECHNA VIDEA ZDE

Neuhneme. Vedení extraligy vyslalo společně s kluby jasný vzkaz. Boj proti vulgaritám pokračuje! Disciplinární řád se nemění. Tresty však bude nově navrhovat etická komise složená ze zástupců sedmi klubů. Šéf soutěže Josef Řezníček v podstatě dává od celé téhle třaskavé záležitosti ruce pryč. Předává ji do režie ligových mančaftů. Dává to smysl.Bylo jasné, že se něco musí stát. Změnit. Překopat. Pravidla trestání nebyla jasně daná. Neměřilo se všem stejným metrem. Někde se za dvě pruhované svině platilo deset tisíc do kasy a jinde se podstatně horší nadávky přecházely. Pokračovat dál v tomto režimu by byla cesta do záhuby.

Je správně, že se sami kluboví bossové chytili za nos. „Je to naše volba, celé to byl náš nápad. Dělali jsme to blbě, vedení extraligy za to schytává neoprávněnou kritiku. Oukej, pojďme to změnit.“

Čeká je ale hodně práce se svými fanoušky. Zatímco třeba Třinec jako jediný extraligový celek nebyl v sezoně ani jednou napomínám a finančně trestán, Plzeň už zaplatila na pokutách 142 tisíc. Pamflety s nabádáním ke slušnému fandění, spoty na kostce, promluvy majitele Martina Straky i kapitána Milana Gulaše… Jenže zatím nepomohlo nic. Boj s větrnými mlýny ale nevzdávají. Jen musí ještě více zintenzivnit komunikaci. Zvláště teď, po dalších změnách.

Nová etická komise by měla situaci uklidnit. Jak uvnitř, tak navenek. Minimálně kolem ní nebude takový mediální humbuk, který se strhl prakticky po každém zveřejněném trestu. Proto o nich od teď informovat nebudou vůbec. Beru. Chtějí si své problémy vyřešit v tichosti přímo se svými fans. Špinavé prádlo se má prát doma.

S celým návrhem přišlo vedení extraligy. Cíl toho vnímám jasně. Josef Řezníček chce přenést hlavní rozhodovací pravomoc na kluby. A je to logické. Už ho nebavilo schytávat tvrdou kritiku a čelit ostrým útokům za tresty, jichž je pouze povolaným vykonavatelem. Ač jak jsem řekl, mnohdy bylo udílení sankce nefér.

Etická komise složená ze zástupců sedmi náhodně nalosovaných klubů, bude posuzovat, co je v pořádku a co už ne. A je to správné. Jde totiž v prvé řadě o jejich boj. Jen si říkám, jestli třeba zástupce Komety zvedne při posuzování prohřešků ruku pro to, aby byla na jeho stadionu zavřena tribuna. Narovnání podmínek je ale každopádně krokem vpřed.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze