Pavel Novotný
15. dubna 2017 • 20:40

Na Američanky s Vondroušovou? Formu mladičké Češky je třeba využít

TOP VIDEA
17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi 17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Markéta Vondroušová nastupuje za stavu 2:1 pro Českou republiku k čtvrtému zápasu fedcupového semifinále proti domácí favoritce Coco Vandewegheové… Připadává vám tato představa poněkud šílená? Mně před několika dny také. Výkony, které však sedmnáctiletá slečna ze Sokolova předvádí, za tuto úvahu stojí. Bývalá juniorská světová jednička se může pyšnit formou, která dalece předčí výkony parťaček z týmu Kristýny Plíškové i Kateřiny Siniakové. A to je třeba využit.Ať už první finále mladičké Češky ve švýcarském Bielu dopadne jakkoliv, zápasová bilance Vondroušové v letošním roce bere dech. Devětatřicet výher (před nedělním finálovým zápasem) a pouhé čtyři porážky mluví sami za sebe.

Životní formu české komety poznala na turnaji v Bielu jak Kristýna Plíšková, tak v semifinále Barbora Strýcová. Ani jedna nedokázala vyhrát jediný set.

Žádná jiná tenistka, které přichází pro fedcupové semifinále proti Spojeným státům v úvahu, není v lepší pohodě. A že svěřenkyni Jiřího Hřebce chybí pro tak těžký zápas zkušenosti? Její parťačky na tom nejsou o nic lépe.

Markéta Vondroušová předvádí parádní výkony

Kristýna Plíšková na svůj debut v týmové soutěži čeká. A Kateřina Siniaková? Hradecká rodačka si vyzkoušela zápas „o ničem“ ve čtvrtfinálovém klání se Španělskem za rozhodnutého stavu po boku Lucie Šafářové, podobně je na tom Denisa Allertová, která se představila ve čtyřhře v roce 2015 s Lucií Hradeckou proti Kanaďankám.

A že by stále ještě sedmnáctiletou Češku semlela nervozita? Stát se to může, jak však agresivně hrající Vondroušová ukazuje, ani to by nemusel být problém. „Hraju zatím skvělou sezonu. Jdu bod po bodu, zápas po zápasu. Snažím se být klidná a roste mi sebevědomí,“ říkala nová česká hvězda po skalpu Kristýny Plíškové.

„Má asi nejlepší skóre po Federerovi," prohlásil ještě před jízdou v Bielu nehrající kapitán českého fedcupového týmu Petr Pála. Nebylo by škoda takovou fazonu české komety nevyužít?

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze