TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu
Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0! Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

První předpoklad, že s Milošem Říhou na lavičce to bude v národním týmu jiné, se naplnil. Zavládly nové pořádky, jiná pravidla. Na jednu stranu tvrdší, tým musí být víc spolu i víc trénovat. Na druhou volnější v tom, že trenér nemá ambice svoje hráče učit, jestli mají dělat kličku doleva, nebo doprava. Ale když se zaměříte na výsledky, je to takové čím dál tím... stejné. Česko nikoho neválcuje a co hůř, nevyskočil jediný důvod, proč by tahle doba měla přijít.A teď jde o to, co bude dál. Trenér dal najevo, že půjde odlišnou cestou, než se asi původně čekala. Žádné velké testování, tuna nových tváří a nová identita národního týmu. Je to návrat ke starým mazákům a zkušeným hráčům, kteří mají něco za sebou. Většinou už nerostou, ale mají konstantní výkonnost, tudy má vést Říhova cesta. Aspoň to ukázal první turnaj.

Důvod? Chce si vytvořit stabilní jádro, nechce zkoušet, ale dát dohromady osu, dejme tomu 12-15 lidí, k níž bude nabalovat jedince s aktuální formou. Pro mistrovství světa pak hráče z Ameriky.

Na svůj první turnaj dal v podstatě dohromady nejsilnější možný výběr podle jmen. Pokud se podíváte po Evropě na hráče, které vynechal, najdete maximálně dva, kteří spadají rozdílové kolonky: Roman Červenka a Marek Kvapil. Třetím je Milan Gulaš, který se ale do národního týmu dvakrát nehrne. Soupeři nominovali jinak, vynechali mnohem víc svých hvězd.

Právě tohle je ten nejvíc alarmující fakt. Švédsko by jenom z Evropy sestavilo minimálně jeden lepší tým.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze