V Turnově nezávodím, říká rozčílená Špotáková | iSport.cz
23. května 2011 • 14:28

V Turnově nezávodím, říká rozčílená Špotáková

Autor: nit
Barbora Špotáková
TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková se cítí poškozená jednáním pořadatelů úterního atletického mítinku v Turnově, kteří dlouho zveřejňovali nepravdivé informace o její účasti. Špotáková přitom v úterý odlétá na závod Diamantové ligy do Říma a účast na turnovském Memoriálu Ludvíka Daňka nikdy neslíbila.„Už si nevím rady. V novinách několikrát vyšlo, že budu závodit v Turnově, ačkoli jsem o tom nikdy s nikým nemluvila,“ řekla Špotáková serveru iSport.cz.

„Je to docela šílený, nikdy jsem nikomu nic neslíbila. Chápu, že v dnešní době je sehnat sponzory těžké. Ale přece nemůžou lhát jako když tiskne. Zneužívají moje jméno.“

Špotáková na Daňkově memoriálu začínala sezonu pětkrát za sebou v letech 2005 – 2009, vloni se mítink z finančních důvodů nekonal. V úterý oštěpařka do Turnova nemůže, protože odlétá na čtvrteční mítink do Říma.

„Už během doby, kdy jsem byla na soustředění v Jižní Africe se různě objevovalo, že Špotáková je oficiální hvězda Turnova,“ líčí Špotáková.

„Lidi z Jablonce se mě ptají, jestli do Turnova pojedu. Jen včera mi přišly tři esemesky. Spousta fannoušků se tam přijede podívat a bude si říkat: Ona tady měla závodit. A ještě jdou fámy, že jsem chtěla ukrutný startovný. Je to nesmysl. Já jsem letos v Turnově nikdy závodit neměla.“

Bývalý slavný diskař Imrich Bugár, který na turnovský mítink shání elitní atlety, tvrdí, že věděl dlouho dopředu, že letos se Špotákovou nebude moct počítat.

„Na podzim jsme spolu mluvili a říkala: Uvidíme. Pak se dozvěděla o termínu Říma a věděl jsem, že startovat nebude,“ říká Bugár. „Turnováci ale vypustili, že startovat bude. Je jasné, že je Bára naštvaná.“

Informaci o tom, že Špotáková bude v Turnově startovat, podala médiím předsedkyně místního atletického oddílu Jana Svobodová.

„Dostala jsem informaci, že bylo předjednané, že tady měla být. Podle prvotní zprávy měla startovat,“ tvrdí Svobodová. „Možná to bylo nedorozumění a nebyla to potvrzená informace. Záhy se to změnilo.“

Turnovský mítink je po ostravské Zlaté tretře a pražském Odložilově memoriálu třetím největším atletickým podnikem v Česku.

Loni se však nekonal kvůli nedostatku financí a i letos měli pořadatelé problémy naplnit rozpočet ve výši 1,2 milionu korun. Na akci kromě sponzorů přispívají i Liberecký kraj, ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a město Turnov.

Kromě Špotákové nebude v Turnově startovat ani desetibojař Roman Šebrle, který musel svou účast odvolat kvůli zranění. Hitem odpoledne bude soutěž diskařů s hvězdami Polákem Malachowským, Maďary Kövagó a Fazekašem a také novým českým esem Janem Marcellem.

Představí se také výškař Jaroslav Bába, který o víkendu v Ostravě přeskočil 231 centimetrů, a tyčkařka Jiřina Ptáčníková. Závody začínají ve 14 hodin, hlavní disciplína startuje v 15.30.

 
Články odjinud


Články odjinud