Gatlin má omrzliny na nohou, přesto bude v Tegu závodit | iSport.cz
24. srpna 2011 • 16:35

Gatlin má omrzliny na nohou, přesto bude v Tegu závodit

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Gatlin má omrzliny na nohou, přesto bude v Tegu závodit
TOP VIDEA
Příbram - Slavia: Musa prorazil beton! 1:0 pro sešívané, pomohl Zima rukou?
Plekanec se Šafářovou opět sportují. Kteří rivalové se spolu vyfotili?
VŠECHNA VIDEA ZDE

S puchýři a jizvami na nohách přijel na mistrovství světa v Tegu americký sprinter Justin Gatlin. Nohy mu omrzly, když si olympijský vítěz z Atén v běhu na 100 metrů vzal do kryokomory vlhké ponožky. Gatlin se loni vrátil na dráhu poté, co si odpykal čtyřletý trest za doping.Problémy si sprinter přivodil před dvěma týdny, kdy navštívil oblíbenou kryokomoru, kde sportovci regenerují při teplotách kolem mínus 130 stupňů Celsia.

¨¨Právě kvůli nízkým teplotám se do místnosti chodí v čelence, rukavicích a ponožkách. Američan měl štěstí, že nepřišel o prsty, takže na MS může startovat, byť jeho zranění ještě nejsou zhojená.

"Už v devět ráno je v Orlandu 32 stupňů Celsia," začal vysvětlovat devětadvacetiletý Gatlin, který žije a trénuje na Floridě. "Takže jsme hned zpocení, mokří, včetně ponožek. A ty mi v kryokomoře zmrzly," líčil sprinter. "V minulých dnech mi to připadalo, že chodím po rozžhavených špendlících a jehlách," vykládal.

Přesto se nebojí, že by nemohl v Tegu závodit. Naopak, prý si odpočinul a je velmi motivovaný. "Rozhodně se dám o víkendu do pořádku a tyhle problémy překonám," tvrdil. Zatím má stále bolesti na hraně treter na achilovkách. "Ale rozhodně se to o dost lepší každý den," uvedl. Chodí bez ponožek na boso, aby puchýře zaschnuly. "Už to vypadá dobře," dodal.

Témata:  sport, atletika, Justin, Gatlin
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud