Běhejte, pomůžete sobě i dětem, lákají hvězdy Cest domů | iSport.cz
18. dubna 2012 • 17:15

Běhejte, pomůžete sobě i dětem, lákají hvězdy Cest domů

Autor: mjk
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Má ještě trenér Kozel Baníku co dát? Posune Grussmann klub výš?
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

SERIÁL ZÁVODŮ RUNTOUR | Běhejte! Pomůžete srdci, a to nejen tomu svému. S touto myšlenkou startuje nový seriál na české běžecké mapě s názvem RunTour České pojišťovny, který přivítá šest krajských měst. První díl se uskuteční 19. května v Plzni, kde měla akce před rokem zkušební premiéru. Část výtěžku ze startovného poputuje na rozvoj Dětského kardiocentra Fakultní nemocnice v Motole.V Česku se každé sté dítě narodí se srdeční vadou, specializované léčebné centrum je však v tuzemsku jediné.

„Současný zdravotnický systém nám umožňuje standardní provoz, ale my bychom chtěli investovat i do vývoje, modernizace, učit se v zahraničí, na což už prostředky nemáme,“ stěžuje si ředitel motolského dětského kardiocentra Jan Janoušek.

Herci ze seriálu Cesty domů se postavili do fronty na kadibudku
Herci ze seriálu Cesty domů se postavili do fronty na kadibudku

A proto kvituje nápad České pojišťovny a agentury Mather Activation na vytvoření nového sportovního projektu s charitativním podtextem. Všechny díly seriálu nabídnou desetikilometrovou a poloviční trať, pro děti je připraven závod o délce 1 000 metrů.

Organizátoři slibují profesionální zázemí i lákavé prize money. Zároveň ale nemají v plánu přilákat pouze zkušené běžce. „Právě naopak, k nejširší veřejnosti chceme navnadit i poloprofesionály, kteří budou bojovat o celkové vítězství,“ plánuje ředitel závodu Milan Beneš.

Naháči, pozor na spínací špendlíky

Z každých tří stovek, za které lze dostat startovní číslo, odvede organizace 50 korun přímo do Motola. Charitativní iniciativa se zalíbila i režisérovi seriálu Cesty domů Jiřímu Adamcovi, jenž se rozhodl na každý ze šesti závodů vyslat nejméně jednu známou tvář, které před kamerou diriguje.

Kalendář RunTour 2012

19. května         Plzeň

17. června         Brno

14. července      Liberec

11. sprna          Olomouc

22. září             Hradec Králové

7. října             České Budějovice

„Nemusel jsem je ani nutit. Jsem přesvědčen, že takovej Míra Etzler si rád zkusí, jestli tu desítku ještě uběhne,“ usmívá se tvůrce pořadu, který každý týden sleduje přes milion diváků. „Kdo jiný by takový projekt měl podpořit, když ne my.“

Na závěrečné podzimní závody se s předstihem nominovala mladá herečka Petra Horváthová, která právě pod Adamcem zaznamenala strmý vzrůst popularity. „Na gymplu jsem byla ve sportovní třídě, teď už ale není na pohyb tolik času. Proto se závodu ráda zúčastním.“

RunTour přináší do závodů i jednu atraktivní novinku – Moji výzvu. Chcete svůj běh spojit s nějakým bláznivým nápadem nebo sázkou? Máte jedinečnou možnost. Nejoriginálnější uskutečněné výzvy navíc pořadatelé ocení.

„Jen je třeba myslet na to, že závodník musí mít na sobě spínacím špendlíkem uchycené startovní číslo. To je jen pro případné naháče,“ upozorňuje Beneš.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud