24. července 2012 • 21:29

Atletická federace před olympiádou zmírnila pravidlo o chybném startu

Autor:
Pravidla pro ulitý start se zmírní
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Deli jako skála, sólo pro Kučeru a loket ve slabinách LIGA NARUBY: Deli jako skála, sólo pro Kučeru a loket ve slabinách
Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezinárodní atletická federace (IAAF) před olympijskými hrami zmírnila pravidlo o chybném startu. Podle nových regulí se budou moci atleti v blocích pohnout, aniž by jim hrozila diskvalifikace. Nesmějí pouze zvednout ruce ze země a jejich chodidla nesmějí opustit bloky.Dosud mohlo být škubnutí či trhnutí běžců těsně před startem považováno za chybný start, i když i tady záleželo na posouzení startéra. Nyní by mělo být pravidlo jednoznačnější.

"Teď je jasně dané, že pokud atlet nezvedne ruce ze země nebo jeho nohy neopustí bloky, není to chybný start," řekl agentuře Reuters David Katz, jeden ze 17 členů technické komise IAAF, která je zodpovědná za pravidla.

K potřebě úpravy regulí přispěl i světoznámý případ diskvalifikace jamajské hvězdy Usaina Bolta ve finále stovky na loňském světovém šampionátu v Tegu, i když v jeho případě se jednalo o klasický "ulitý" start.

Americkému sprinterovi Tysonu Gayovi se zmírnění pravidla líbí. "Myslím, že to hodně lidí zachrání," uvedl trojnásobný mistr světa z Ósaky 2007.

"Protože když sebou jeden běžec škubne a oni to neohlásí jako pokažený start, tak se může pohnout i někdo jiný a je označen za viníka on. Startéři si prostě nevšimnou toho prvního," dodal.

Podle Katze je řešení tohoto problému jednoduché - zavést video, které by okamžitě měli startéři k dispozici. "Dneska už stejně díky televizi celý svět vidí, kdo se pohne, jen startéři ne," dodal člen technické komise IAAF.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze