Maslák vyhrál 400 metrů ve Stockholmu, Hejnová byla druhá | iSport.cz
21. února 2013 • 22:22

Maslák vyhrál 400 metrů ve Stockholmu, Hejnová byla druhá

Pavel Maslák přemožitele ve Stockholmu nenašel (archivní foto)
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu

Běžec Pavel Maslák oslavil dnešní 22. narozeniny vítězstvím na halovém mítinku XL-galan ve Stockholmu v závodu na 400 metrů. Časem 46,34 sekundy zaostal úřadující mistr Evropy z Helsinek jen o dvě setiny za svým letošním maximem z Moskvy.

Na stupně vítězů se prosadily i tři české atletky. Na ženské čtvrtce skončila druhá Zuzana Hejnová a třetí místo celkově obsadila další překážkářka Denisa Rosolová, která vyhrála B-finále.

Bronzová olympijská medailistka Hejnová podlehla těsně o dvě setiny Američance Ebonie Floydové, která zvítězila za 52,40. Rosolová zaběhla čas 52,57.

Ve skoku o tyči byla třetí Jiřina Svobodová-Ptáčníková, která předvedla svůj nejlepší letošní výkon 464 cm. Tři pokusy o překonání vlastního českého halového rekordu na výšce 471 cm evropské šampionce nevyšly. Vyhrála stříbrná olympijská medailistka Kubánka Yarisley Silvaová (478) před Ruskou Anastasjou Savčenkovou (471).