Oštěpařka Brejchová vyhrála na mítinku v Madridu | iSport.cz

Oštěpařka Brejchová vyhrála na mítinku v Madridu

Nikola Brejchová
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu

Nikola Brejchová vyhrála ve svém letošním maximu 61,92 metru oštěpařskou soutěž na atletickém mítinku Grand Prix v Madridu.

Nikola Brejchová vyhrála ve svém letošním maximu 61,92 metru oštěpařskou soutěž na atletickém mítinku Grand Prix v Madridu. Bývalá česká rekordmanka poprvé v sezoně přehodila hranici 61 metrů, což pro ni zároveň znamená splnění "ostrého" limitu pro start na mistrovství světa v Ósace. Třiatřicetiletá vrhačka měla dosud na kontě jen "béčko" (60,26). Šestá skončila v Madridu Jarmila Klimešová, jež hodila 58,69, překážkář Petr Svoboda nepostoupil do finále, když v rozběhu dosáhl na pátém místě času 14,07 sekundy.

Výsledky: Muži: Trojskok: 1. Évora (Portug.) 17,51, 2. Lewis (Gren.) 17,40, 3. Wilson (USA) 17,30, koule: 1. Smith (Niz.) 21,12, 2. Hoffa (USA) 20,81, 3. Olsen (Dán.) 20,64. Ženy: 400 m př.: 1. Jesienová (Pol.) 54,85, oštěp: 1. Brejchová (ČR) 61,92, 2. Chillaová (Šp.) 60,12, ...6. Klimešová (ČR) 58,69.