21. července 2007 • 00:00

Oštěpařka Brejchová vyhrála na mítinku v Madridu

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Nikola Brejchová vyhrála ve svém letošním maximu 61,92 metru oštěpařskou soutěž na atletickém mítinku Grand Prix v Madridu.

Nikola Brejchová vyhrála ve svém letošním maximu 61,92 metru oštěpařskou soutěž na atletickém mítinku Grand Prix v Madridu. Bývalá česká rekordmanka poprvé v sezoně přehodila hranici 61 metrů, což pro ni zároveň znamená splnění "ostrého" limitu pro start na mistrovství světa v Ósace. Třiatřicetiletá vrhačka měla dosud na kontě jen "béčko" (60,26). Šestá skončila v Madridu Jarmila Klimešová, jež hodila 58,69, překážkář Petr Svoboda nepostoupil do finále, když v rozběhu dosáhl na pátém místě času 14,07 sekundy.

Výsledky: Muži: Trojskok: 1. Évora (Portug.) 17,51, 2. Lewis (Gren.) 17,40, 3. Wilson (USA) 17,30, koule: 1. Smith (Niz.) 21,12, 2. Hoffa (USA) 20,81, 3. Olsen (Dán.) 20,64. Ženy: 400 m př.: 1. Jesienová (Pol.) 54,85, oštěp: 1. Brejchová (ČR) 61,92, 2. Chillaová (Šp.) 60,12, ...6. Klimešová (ČR) 58,69.