Půjde Pistorius do domácího vězení? Kvůli protézám ho zřejmě nepustí | iSport.cz
11. listopadu 2014 • 13:15

Půjde Pistorius do domácího vězení? Kvůli protézám ho zřejmě nepustí

Autor:
Bude Pistorius přemístěn do domácího vězení?
TOP VIDEA
Trpišovský o Ševčíkovi s Masopustem: Mají ideální herní i charakterové rysy Trpišovský o Ševčíkovi s Masopustem: Mají ideální herní i charakterové rysy
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Provedl otřesný čin! Oscar Pistorius vloni v únoru zastřelil svou přítelkyni. Vyfasoval pět let natvrdo. Odsouzenec však doufá, že bude už po deseti měsících za mřížemi přemístěn do domácího vězení. Překážkou k předčasnému propuštění jsou však protézy na dolních končetinách, které znemožňují použití elektronických pout.Věznice Kgosi Mampuru v Pretorii využívá u trestanců, kteří nastoupí do domácího vězení, elektrická pouta. Ale ty nelze sledovat, pokud jsou upevněna na protetickou nohu. A to je právě případ Pistoriuse, kterému v dětství obě nohy amputovali, a tak musí používat speciální protézy.

„Zařízení musí být fyzicky připojeno ke kotníku pachatele. Nemůžeme jej používat na falešné končetiny, které by mohly být ponechány někde statické, zatímco pachatel zmizí,“ sdělilo vedení věznice Pistoriusovi. Tyto informace přinesl britský deník Mail Online. Upevnění elektrických pout na zápěstí není možné, protože je lze snadno sundat.

Pistorius věřil, že by mohl zbytek trestu strávit v domě u strýce na předměstí Waterkloof v Pretorii, kde už pobýval sedm měsíců během soudního líčení. Součástí luxusního domu je i bazén a posilovna. Kvůli protézám se však bude muset nejspíš atlet spokojit s celou ve vězení v Pretorii.

Oproti přepychu, který by využíval u strýce, má vězeňská cela rozlohu šest metrů čtverečních. Je zde postel, skříň, umyvadlo a WC. Pistorius nemá k dispozici televizi ani přístup k mobilnímu telefonu. Sprchový kout sdílí s dalším vězněm v sousední buňce.

Vzhledem k odvolání jihoafrického státního zastupitelství proti verdiktu i výši trestu pro Pistoriuse, jenž vloni v únoru zastřelil svou přítelkyni, bude soud znovu projednávat událost 9. prosince.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze