Špotáková předvedla před OH skvělý výkon, Vadlejch hodil osobní rekord | iSport.cz
4. srpna 2016 • 20:51

Špotáková předvedla před OH skvělý výkon, Vadlejch hodil osobní rekord

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

České oštěpařské naděje Barbora Špotáková a Jakub Vadlejch mají před olympijskými hrami solidní formu. Světová rekordmanka hodila na dnešním vrhačském mítinku v Kolíně 66,06 metru, což je výkon, který letos předvedly jen dvě její soupeřky, Vadlejch si dokonce vylepšil osobní rekord na 87,20.Špotáková, jež vede světové tabulky výkonem 66,87, předvedla svůj druhý nejlepší výkon v sezoně, přestože se dva dny po soustředění necítila v pohodě. "Ale evidentně forma je, s takovým výkonem jsem spokojená," řekla dvojnásobná olympijská vítězka.

"Nemám úplně ráda velké výkony před velkou soutěží, ale věřím, že to vydrží. Nebyla to ještě úplně takové rána, takže by tam takové tři metry ještě mohly být," odhadla.

Vadlejch poprvé v kariéře přehodil 87 metrů. Osobní maximum z květnového mítinku v Kawasaki si zlepšil o 44 centimetrů a v letošních světových tabulkách si upevnil šesté místo.

"Tady jsem poprvé splnil limit na velkou akci, mám to tady hodně rád. Letos jsem házel na samých větších mítincích a chtěl jsem i něco menšího," řekl Vadlejch, který se před dvěma týdny v Londýně poprvé zapsal i mezi vítěze Diamantové ligy.

"V Riu mám za cíl dostat se z kvalifikace a pak děj se vůle boží. Asi si musím představit tady ten malý stadion s pár nadšenými diváky," uvedl.

 
Články odjinud


Články odjinud