22. června 2017 • 13:09

Češi o pravidlech na ME družstev: Prasárna, to dělali nepřátelé atletiky

Autor: ,
TOP VIDEA
Gólparáda v podání Nicolae Stancia - učebnicový přímák i nechytatelná dělovka Gólparáda v podání Nicolae Stancia - učebnicový přímák i nechytatelná dělovka
5 důvodů úspěchu Komety: Zábranského hokejová rodina i fanoušci 5 důvodů úspěchu Komety: Zábranského hokejová rodina i fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zkrácené formáty technických disciplín na mistrovství Evropy družstev se oporám českého atletického týmu příliš nezamlouvají. Nejvíce je kritizovali tyčkař Jan Kudlička a koulař Tomáš Staněk. Vrhači, skokani do dálky a trojskokani budou mít v Lille tři pokusy, možnost čtvrtého dostanou jen čtyři nejlepší. Pro výškaře a tyčkaře soutěž končí po čtyřech nezdarech, i kdyby na dané postupné výšce ještě nevyčerpali všechny pokusy.Český rekordman ve skoku o tyči Jan Kudlička se sice do Francie těší na soutěž s kvalitními soupeři v čele s domácím světovým rekordmanem Renaudem Lavilleniem, ale závod podle něj bude nezvyklým formátem hodně poznamenaný. "Ta soutěž je prostě paskvil, to víme. To dělali nepřátelé atletiky, protože čtyři křížky v soutěži, to může fakt vymyslet jenom neatlet," stěžoval si po úterním vítězství na Pražské tyčce.

Koulař Staněk si myslí, že maximálně čtyři pokusy v ostatních technických disciplínách nejsou o moc lepší. "Je to prostě prasárna. Nemyslím si, že to nějak tu soutěž zatraktivní," řekl. Připomněl, že právě v pátých a šestých pokusech často přichází zvrat.

Věří, že i v omezeném počtu potvrdí formu. "Doufám, že to u mě proběhne tak, jak má, nebudu nic vymýšlet. Myslím, že jsem dost vyházený na to, abych něco hodil, postoupil a pak vyhrál," plánoval.

Čtyři hody na závod nejsou nikdy výhoda, říká Vadlejch

Pouze tři pokusy pro všechny připomínají kvalifikaci, s nimiž míval Staněk na vrcholných akcích problémy. Letos se cítí jistější. "I když se mi to nepovede, tak se nebojím o to, že bych nějak těžce pohořel, protože ta výkonnost a forma je úplně někde jinde, než byla v předešlých letech," řekl.

Nejlepšímu českému oštěpaři této sezony Jakubu Vadlejchovi zkrácená soutěž připomíná loňskou Diamantovou ligu, kde měli šest pokusů jen čtyři nejlepší závodníci, ostatní končili po třech. "Takže jsem už něco podobného zažil. Ale čtyři hody na závod nikdy nejsou moc výhoda," poznamenal loňský vítěz Diamantové ligy.

Za nevýhodu považuje také dlouhé cestování kvůli třem, maximálně čtyřem hodům. To se nelíbí ani světové rekordmance v hodu oštěpem Barboře Špotákové. "Čtyři pokusy nejsou nikdy dobré. Poslední dobou se mi nedařilo prvními hody hodit daleko, o to se musím pokusit teď," dodala.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze