Drsný maraton: Vítěz v cíli zvracel, nejlepší Čech musel na záchod | iSport.cz
6. května 2018 • 15:30

Drsný maraton: Vítěz v cíli zvracel, nejlepší Čech musel na záchod

Autor:
TOP VIDEA
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink! UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oba nakonec doběhli k triumfu, ani jeden z nich to ale na trati Pražského maratonu neměl snadné. Galen Rupp se stal prvním americkým šampionem historie závodu, v cíli se ale pozvracel. Vítěze českého mistrovství republiky Jiřího Homoláče zase na trati zdržela zastávka na neplánovanou toaletu.V posledních kilometrech Galen Rupp skoro letěl. Po dlouhém boji se trhl Sisayovi Lemmovi z Etiopie a na modrý koberec v Pařížské ulici vedoucí k cíli vběhl s úsměvem. Vyhrál v parádním čase 2:06:07 hodiny, což je druhý nejrychlejší výkon v historii závodu.

Jen pár sekund po doběhu se ale Ruppovi přitížilo, opřel se o kolena a v přímém televizním přenosu vyprázdnil žaludek.

„Do finiše jsem dal hodně energie a úsilí. Byl jsem hodně unavený. Ale nebylo mi zas tak špatně. Hodně jsem pil, pár posledních občerstvovaček jsem se do toho nutil. Možná jsem toho vypil moc, ale nemyslím, že mě to ovlivnilo,“ vysvětloval Rupp.

Vítěz Pražského maratonu Galen Rupp telefonuje v cíli po doběhu
Vítěz Pražského maratonu Galen Rupp telefonuje v cíli po doběhu

Homoláč to nezabalil i kvůli fanouškům

To Jiří Homoláč, favorit závodu o český titul mistra republiky, se kvůli svým potížím na trati neplánovaně zdržel.

„Od dvanáctého kilometru jsem musel na záchod, na devětadvacátém jsem to nevydržel a musel si jít ulevit,“ uvedl Homoláč.

Na trať se však bleskově vrátil a ještě se stihl zapojit do boje o mistrovský titul s Vítem Pavlištou.

„Víťa mě předběhl, myslel jsem, že je závod ztracený. Říkal jsem si: To asi nedoběhnu do cíle,“ líčil Homoláč. „Na šestatřicátém kilometru jsem si ale řekl: Cíl už je blízko, makej! A nakonec jsem vyhrál.“

Závodníky potrápil horký den, do cíle dobíhali ve chvíli, kdy teplota šplhala k dvaceti stupňům Celsia. Zároveň ale foukal chladný vítr a běžci se často mohli schovat do stínu.

„Hezky jsme se opálili,“ usmíval se Homoláč. „Prahu jsem si vybral kvůli fanouškům, kteří mě nabíjejí energií. Možná proto jsem to nezabalil.“

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud