Silná sestava ještě silnější. Koulaře na Zlaté tretře doplní Crouser | iSport.cz
24. dubna 2019 • 12:59

Silná sestava ještě silnější. Koulaře na Zlaté tretře doplní Crouser

Autor: ČTK
Ryan Crouser v Ostravě v roce 2018
TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na atletickou Zlatou tretru přijede americký koulař Ryan Crouser, který o víkendu předvedl nejdelší pokusy od roku 1990. Olympijský vítěz v silné startovní listině doplní úřadujícího mistra světa Toma Walshe, úřadujícího mistra Evropy Michala Haratyka a českého rekordmana Tomáše Staňka. Informovali o tom pořadatelé tradičního mítinku, který se uskuteční 20. června v Ostravě.Šestadvacetiletý Crouser o velikonočním víkendu vyhrál mítink v Long Beach výkonem 22,74 metru. Navíc měl ještě jeden pokus o pouhý centimetr kratší. Vítězným vrhem se zařadil na šesté místo historických tabulek. Naposledy takhle daleko kouli poslal Američan Randy Barnes, který v květnu 1990 vytvořil světový rekord 23,12 a o týden později za ním zaostal o dva centimetry.

V tyčkařském sektoru se nakonec nepředstaví olympijský vítěz z Londýna a rekordman mítinku Renaud Lavillenie, který dohání tréninkové manko po zranění z halové sezony a v červnu ještě nebude ve formě. Plánovanou účast na Zlaté tretře proto odvolal. Nahradí ho úřadující mistr světa Sam Kendricks z USA. Očekává se především jeho duel s Poláky Piotrem Lisekem a Pawlem Wojciechowským. Závodit bude i domácí Jan Kudlička.

Z dalších světových hvězd už dříve potvrdili účast například výškařka Maria Lasickeneová nebo oštěpař Johannes Vetter. Ze špičkových domácích atletů budou na Zlaté tretře vedle Staňka startovat také oštěpaři Jakub Vadlejch a Nikola Ogrodníková, Pavel Maslák na dvoustovce, mílařka Simona Vrzalová nebo výškařka Michaela Hrubá.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud