24. dubna 2019 • 12:59

Silná sestava ještě silnější. Koulaře na Zlaté tretře doplní Crouser

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na atletickou Zlatou tretru přijede americký koulař Ryan Crouser, který o víkendu předvedl nejdelší pokusy od roku 1990. Olympijský vítěz v silné startovní listině doplní úřadujícího mistra světa Toma Walshe, úřadujícího mistra Evropy Michala Haratyka a českého rekordmana Tomáše Staňka. Informovali o tom pořadatelé tradičního mítinku, který se uskuteční 20. června v Ostravě.Šestadvacetiletý Crouser o velikonočním víkendu vyhrál mítink v Long Beach výkonem 22,74 metru. Navíc měl ještě jeden pokus o pouhý centimetr kratší. Vítězným vrhem se zařadil na šesté místo historických tabulek. Naposledy takhle daleko kouli poslal Američan Randy Barnes, který v květnu 1990 vytvořil světový rekord 23,12 a o týden později za ním zaostal o dva centimetry.

V tyčkařském sektoru se nakonec nepředstaví olympijský vítěz z Londýna a rekordman mítinku Renaud Lavillenie, který dohání tréninkové manko po zranění z halové sezony a v červnu ještě nebude ve formě. Plánovanou účast na Zlaté tretře proto odvolal. Nahradí ho úřadující mistr světa Sam Kendricks z USA. Očekává se především jeho duel s Poláky Piotrem Lisekem a Pawlem Wojciechowským. Závodit bude i domácí Jan Kudlička.

Z dalších světových hvězd už dříve potvrdili účast například výškařka Maria Lasickeneová nebo oštěpař Johannes Vetter. Ze špičkových domácích atletů budou na Zlaté tretře vedle Staňka startovat také oštěpaři Jakub Vadlejch a Nikola Ogrodníková, Pavel Maslák na dvoustovce, mílařka Simona Vrzalová nebo výškařka Michaela Hrubá.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud