15. září 2008 • 10:13

Lewis zpochybnil Boltův rekord

Autor:
Carle Lewis
TOP VIDEA
TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka
Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární americký sprinter Carl Lewis zpochybnil výkon Jamajčana Usaina Bolta, který na olympiádě v Pekingu vytvořil časem 9,69 sekundy nový světový rekord na stovce.Lewisovi se nezdá Boltovo výrazné zlepšení na této trati.

"Mohl by být nejlepším atletem všech dob. Ale člověk by musel být hlupákem, aby se neptal, jak může někdo jeden rok běžet 10,03 a další 9,69," řekl Lewis v rozhovoru pro internetové vydání amerického časopisu Sports Illustrated.

Připomněl osudy nejrychlejších mužů planety, kterými jsou nyní Jamajčané Bolt a Asafa Powell. "Buďme realističtí a projděme si ten seznam: Ben Johnson, Justin Gatlin, Tim Montgomery, Tyson Gay a tito dva Jamajčané. Šest lidí zaběhlo regulérně pod 9,80, tři z nich byli pozitivně testování a jeden dostal roční distanc," řekl sedmačtyřicetiletý Lewis, který byl v roce 1999 vyhlášen atletem století.

Majitel devíti zlatých olympijských medailí poukázal na to, že na Jamajce jsou dopingové kontroly o poznání méně časté než ve Spojených státech. "Jsem hrdý na Ameriku, protože v této době mají nejlepší namátkové kontroly a nerozsáhlejší program dopingových testů. Země jako Jamajka nemají žádný program pro neohlášené tréninkové kontroly, takže třeba celé měsíce nejsou testováni," prohlásil bývalý světový rekordman.

Před pěti lety se ukázalo, že sám měl na národním šampionátu v roce 1988 pozitivní test na stimulant, ale národní olympijský výbor ho utajil, aby mohl Lewis startovat na olympiádě v Soulu.

Zakázaná látka se do Lewisova těla dostala z potravinového doplňku a američtí funkcionáři ho tehdy zprostili viny, aniž by případ zveřejnili. "To je všechno, nic špatného jsem neudělal," komentoval tuto kauzu Lewis, který v Soulu vyhrál stovku a dálku a skončil druhý na dvoustovce.

Témata:  sport, atletika, Lewis, bolt

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze