Lewis zpochybnil Boltův rekord | iSport.cz
15. září 2008 • 10:13

Lewis zpochybnil Boltův rekord

Autor:
Carle Lewis
TOP VIDEA
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární americký sprinter Carl Lewis zpochybnil výkon Jamajčana Usaina Bolta, který na olympiádě v Pekingu vytvořil časem 9,69 sekundy nový světový rekord na stovce.Lewisovi se nezdá Boltovo výrazné zlepšení na této trati.

"Mohl by být nejlepším atletem všech dob. Ale člověk by musel být hlupákem, aby se neptal, jak může někdo jeden rok běžet 10,03 a další 9,69," řekl Lewis v rozhovoru pro internetové vydání amerického časopisu Sports Illustrated.

Připomněl osudy nejrychlejších mužů planety, kterými jsou nyní Jamajčané Bolt a Asafa Powell. "Buďme realističtí a projděme si ten seznam: Ben Johnson, Justin Gatlin, Tim Montgomery, Tyson Gay a tito dva Jamajčané. Šest lidí zaběhlo regulérně pod 9,80, tři z nich byli pozitivně testování a jeden dostal roční distanc," řekl sedmačtyřicetiletý Lewis, který byl v roce 1999 vyhlášen atletem století.

Majitel devíti zlatých olympijských medailí poukázal na to, že na Jamajce jsou dopingové kontroly o poznání méně časté než ve Spojených státech. "Jsem hrdý na Ameriku, protože v této době mají nejlepší namátkové kontroly a nerozsáhlejší program dopingových testů. Země jako Jamajka nemají žádný program pro neohlášené tréninkové kontroly, takže třeba celé měsíce nejsou testováni," prohlásil bývalý světový rekordman.

Před pěti lety se ukázalo, že sám měl na národním šampionátu v roce 1988 pozitivní test na stimulant, ale národní olympijský výbor ho utajil, aby mohl Lewis startovat na olympiádě v Soulu.

Zakázaná látka se do Lewisova těla dostala z potravinového doplňku a američtí funkcionáři ho tehdy zprostili viny, aniž by případ zveřejnili. "To je všechno, nic špatného jsem neudělal," komentoval tuto kauzu Lewis, který v Soulu vyhrál stovku a dálku a skončil druhý na dvoustovce.

Témata:  sport, atletika, Lewis, bolt

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud