Chalkiáová: Dopingové testy? Sabotáž! | iSport.cz
7. října 2008 • 18:32

Chalkiáová: Dopingové testy? Sabotáž!

Autor: ČTK
Doping
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řecká běžkyně Fani Chalkiáová tvrdí vyšetřovatelům, že nikdy nedopovala a její pozitivní test na zakázanou látku byl výsledkem sabotáže, která ji připravila o šanci bojovat o obhajobu olympijského zlata v Pekingu.Aténská vítězka běhu na 400 metrů překážek byla pozitivně testována v srpnu na zakázaný methyltrienolon a musela opustit olympijskou výpravu.

Vyšetřovatelé nyní zkoumají, zda se ona a její kouč George Panajotopulos dopustili trestného činu obstarávání a užívání tohoto steroidu.

"Během tří měsíců před olympiádou jsem byla sedmnáctkrát testována, žádný další sportovec nebyl tak pravidelně sledován. Vždy jsem spolupracovala, poněvadž vím, že jsem nikdy nevzala nic zakázaného," uvedla v písemném prohlášení devětadvacetiletá běžkyně.

"Celý případ, ze kterého jsem obviněna, je sabotáží nějaké třetí strany," napsala soudu bez dalšího vysvětlení. Stejné stanovisko zaujímá i její trenér.

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud