7. listopadu 2008 • 11:13

Liou Siang se operaci nevyhne

Autor:
Liou Siang
TOP VIDEA
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Čínský překážkář Liou Siang přece jen musí na operaci zraněné achillovky. Během týdne si vyslechl společně s trenérem Sun Chaj-pchingem řadu názorů amerických lékařů a rozhodl se v USA podrobit chirurgickému zákroku.Trenéři odhadují, že by se mohl na závodní dráhu vrátit nejdříve v červnu.

"Teď by potřeboval aspoň šest měsíců, aby se zotavil," řekl v deníku Titan Sports čínský šéftrenér Feng Šu-jung.

To by znamenalo, že se Liou Siang do závodů vrátí až deset měsíců po svém zranění a jen dva před světovým šampionátem.

Liou Siang, jenž kvůli zranění přišel o možnost bojovat o zlato na domácí olympiádě v Pekingu, považoval operaci za poslední možnou variantu řešení.

"Nyní jsou ale naše obavy menší, neboť všichni experti se shodují v tom, že zákrok nebude složitý ani riskantní," citovala kouče po návratu z USA čínská státní televize.

"Také tři zvápenatělá ložiska mezi kostí a šlachou nemohou být odstraněna jinak než operativně," dodal Sun Chaj-pching.

Pětadvacetiletý atlet se od olympiády pokoušel o léčbu tradiční čínskou medicínou a masážemi. Podle kouče bude možná potřebovat i psychologickou pomoc, aby se vyrovnal se vzpomínkou na svůj neslavný odchod z pekingského Ptačího hnízda.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>
Klasická verze
Mobilní verze