Sťopinová ovládla Beskydskou laťku | iSport.cz
21. ledna 2009 • 21:55

Sťopinová ovládla Beskydskou laťku

Sťopinová
TOP VIDEA
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Efekt Franz zatím bez odezvy a Slavia mířící za titulem PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Efekt Franz zatím bez odezvy a Slavia mířící za titulem
První Superlife Columbia závod bavil. Kdo na něm nechyběl? První Superlife Columbia závod bavil. Kdo na něm nechyběl?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Moravská výškařská tour začala v Třinci vítězstvím Ukrajinky Viktorie Sťopinové, která na Beskydské laťce zdolala 192 centimetrů.Stejnou výšku a tím i limit pro halové mistrovství Evropy překonala také česká reprezentantka Iva Straková, která však byla horší v závěrečném rozeskakování.

Soutěži mužů dominovali Rusové. Vyhrál Ivan Uchov, jenž výkonem 233 centimetrů stanovil nový rekord mítinku a zároveň nejlepší mužský výkon roku.Ženský rekord Beskydské laťky navzdory předpokladům odolal.

Sťopinové i Straková k vyrovnání chybělo pět centimetrů. Obě výškařky neuspěly na 194 centimetrech a česká závodnice v závěrečném rozeskakování nezdolala ani 190 centimetrů, zatímco ukrajinské soupeřce s osobním maximem 202 se to povedlo.

Straková se tím však příliš nemusela trápit, protože už v úvodu halové sezony dokázala pokořit limit pro březnový evropský šampionát v Turíně. "Je to výborné. Spadla ze mě tíha, teď se můžu v klidu připravovat na mistrovství a stabilizovat formu," řekla novinářům.

Straková obstála i přes tréninkový výpadek v poslední době, za který mohly zdravotní problémy. "Projevilo se to v závěru. V rozeskakování už jsem neměla síly. Chce to pořádně trénovat a vypilovat techniku," dodala Straková.

Čeští výškaři naopak neměli svůj den. Nejlepším z nich byl stejně jako před týdnem na Ostravské laťce Jaroslav Bába, ale za svým výkonem zaostal o tři centimetry. Přenesl se přes 224 centimetrů, neúspěšně pak atakoval 227 i 230 centimetrů.

Svatoslav Ton s Tomášem Janků, který letošní halovou sezonou končí kariéru, skočili ještě o čtyři centimetry méně. "Cítil jsem se unavený, nebylo to ono. Doufám, že v Hustopečích to bude lepší," řekl Bába.Závod se stal exhibicí Rusů Uchova s Andrejem Těrešinem, jimž nestačil ani loňský vítěz Linus Thörnblad ze Švédska.

Uchov dokonce třikrát útočil na 235 centimetrů, ale tato výška už byla nad jeho síly, byť scházelo jen málo. "Věřil jsem si na to. Po přípravě se cítím ve výborně formě, proto jsem si myslel, že bych i po 233 centimetrech mohl jít výše. Chybělo možná trochu štěstí," podotkl Uchov.

Témata:  sport, atletika, straková
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud