Šéf IAAF: Bolte, máš velkou zodpovědnost! | iSport.cz
20. května 2009 • 11:31

Šéf IAAF: Bolte, máš velkou zodpovědnost!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Usain Bolt
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prezident Mezinárodní atletické federace (IAAF) Lamine Diack měl "otcovský" rozhovor s hvězdným sprinterem Usainem Boltem. Šéf světové atletiky prý dvaadvacetiletému Jamajčanovi připomněl, že má coby trojnásobný olympijský vítěz velkou zodpovědnost."Jsi klíčovým mužem našeho sportu a máš velkou zodpovědnost," reprodukoval Diack své slova Boltovi pro novináře. "Není to filmová hvězda nebo zpěvák, je to šampion. Takže když jsi v pořádku, musíš podávat výkony, nebo jsi skončil," řekl senegalský funkcionář.

Bolt se stal spolu s plavcem Michaelem Phelpsem největší osobností pekingských her, na nichž ve světových rekordech vyhrál běhy na 100, 200 metrů a krátkou štafetu.

Poté se však objevil v médiích i v méně příznivém světle - vyšly jeho fotografie z nočních klubů, mluvil o svém užívání marihuany a koncem dubna havaroval v autě.

Při nehodě Bolt neutrpěl vážnější zranění a v neděli si připsal na své konto další nejlepší čas historie, který zaběhl na netypické trati 150 metrů postavené na ulici v Manchesteru. Za měsíc se slavný atlet představí na Zlaté tretře v Ostravě.

Témata:  sport, atletika, bolt
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud