Triatlonistka Zelenková byla v Klagenfurtu třetí

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

V nejlepším českém čase všech dob vybojovala triatlonistka Lucie Zelenková třetí místo v dnešním Ironmanu v rakouském Klagenfurtu. Výkonem 9:07:24 hodiny výrazně zlepšila vlastní maximum z loňska.

Tehdy byla v Korutanech šestá v čase pomalejším o pět minut a 51 sekund.

V dubnu Zelenková zvítězila v Ironmanu v jihoafrickém Port Elisabeth a také v Klagenfurtu vedla. Z prvního místa ji sesadila 40 kilometrů před cílem jízdy na kole na 180 km britská soupeřka Bella Baylissová, která nakonec zvítězila.

Čtyřiatřicetiletou českou závodnici, která je především skvělou plavkyní, pak předstihla ještě Němka Sonja Tajsichová.

Rychlý byl i závod mužů, který vyhrál počtvrté za sebou Belgičan Marino Vanhoenacker. Výkonem 8:01:38 vylepšil vlastní traťový rekord z loňska o čtyři a půl minuty.