24. července 2009 • 12:29

Dopingový skandál jamajského sprintu

Autor:
Usain Bolt
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jamajský sprint čelí tři týdny před startem atletického mistrovství světa v Berlíně dopingovému skandálu. Podle deníku Jamaica Observer mělo mít pět běžců pozitivní dopingový test na zakázané látky během červnového národního šampionátu.Později to médiím potvrdil nejmenovaný člen místní antidopingové komise JADCO.

Totožnost provinilců zatím není známa, prý mezi nimi ale nefiguruje trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman Usain Bolt ani žádný jiný medailista z her v Pekingu. Údajně je ale mezi nimi dvojice členů Boltova nově vzniklého atletického oddílu Racers Track Club, který vede rekordmanův trenér Glen Mills.

Podle deníku se jedná o dva muže a jednu ženu ze štafet na 4x100 metrů a dva muže ze štafety na 4x400 metrů. Všichni měli startovat na světovém šampionátu. Povaha nalezené zakázané látky nebyla zveřejněna. "Mohu jen říct, že pět atletů bylo pozitivně testováno na stejnou nevýznamnou substanci, nejedná se o anabolický steroid," řekl anonymní funkcionář agentuře Reuters.

Vzorky byly odebrány při domácím šampionátu před měsícem v Kingstonu. Celkem bylo tehdy provedeno 47 testů, zkoumala je laboratoř v Montrealu.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, atletika, jamajka, doping
 Klasická verze
Mobilní verze