4. srpna 2009 • 10:49

Podezřelí Jamajčané nepojedou na MS

Autor:
Víťazné gesto, ktoré Bolta preslávilo na pekinskej olympiáde.
TOP VIDEA
17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi 17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pět jamajských sprinterů, kteří měli na červnovém národním šampionátu pozitivní test na zakázaný stimulant, nebude startovat na mistrovství světa v Berlíně. Do vrcholu sezony, jenž začíná 15. srpna, totiž nestihne jamajský atletický svaz jejich případ vyřešit.Kvinteto, do něhož podle spekulací tisku patří i tréninkový partner Usaina Bolta Yohan Blake, bylo testováno na stimulant methylxantin. Ten sice není na seznamu zakázaných látek antidopingové agentury WADA, ovšem podle antidopingových expertů do kategorie nepovolených stimulantů spadá. Většinou se vyskytuje v nosních inhalátorech.

"Berlín nestihnou. Museli bychom je dnes nahlásit do konečné nominace, ale teprve dnes s nimi začne naše jednání, které neskončí dříve než koncem příštího týdne," řekl agentuře Reuters Warren Blake, druhý viceprezident jamajského atletického svazu. "Nemohou být nominováni, dokud nebudou očištěni," dodal.

Vedle dvacetiletého Blakea, jemuž letos za čas 9,93 na 100 metrů patří páté místo ve světových tabulkách, měli podle dřívější zprávy listu Gazetta dello Sport pozitivní test vítězka Her Britského společenství na stovce Sheri-Ann Brooksová, účastník olympijské dvoustovky Marvin Anderson a čtvrtkaři Allodin Fothergrill a Lansford Spence. Celá pětice splnila nominační kritéria pro berlínský šampionát.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, atletika, jamajka, doping
 Klasická verze
Mobilní verze