6. srpna 2009 • 13:06

Bolt s Gayem se po MS utkají i v Bruselu

Autor:
Bolt s Gayem.
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Atletické mistrovství světa v Berlíně nebude jediným závodem, na kterém bude letos možné vidět souboj současných králů sprintu Jamajčana Usaina Bolta a Američana Tysona Gaye.Oba po šampionátu změří síly i 4. září na závěrečném mítinku Zlaté ligy v Bruselu.

Agentuře Reuters to ve středu sdělil Gayův manažer Mark Wetmore. "Mohu potvrdit, že se spolu utkají v Bruselu. Zřejmě to bude na stovce," uvedl Wetmore.

Trojnásobný olympijský vítěz z roku 2008 Bolt a dvojnásobný mistr světa z roku 2007 Gay se v této sezoně na dráze ještě nepotkali. Očekává se, že právě berlínský závod rozhodne o tom, který z nich je nejlepším sprinterem současnosti. Oba by měli startovat jak na stovce, tak na dvoustovce.

Na obou tratích vytvořil Bolt při triumfech na olympijských hrách v Pekingu světové rekordy. Gay však drží nejlepší časy letošního roku. Na mítinku v Římě dosáhl na stovce času 9,77 vteřiny, což je o dvě setiny lepší výkon, než jaký předvedl Bolt v Paříži. Na dvoustovce pak zaběhl při květnovém závodu v New Yorku čas 19,58.

Gaye však může limitovat zranění třísel, kvůli kterým se bude muset v budoucnu podrobit operaci. Bolesti zatím tlumí medikamenty.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, atletika, gay, bolt
 Klasická verze
Mobilní verze