Jakou cenu má Usain Bolt? | iSport.cz
27. září 2009 • 04:00

Jakou cenu má Usain Bolt?

Autor: bb
Vstoupit do diskuse
0
Usain Bolt
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Atletika měla být pro jamajského sprintera Usaina Bolta původně prostředkem, jak se dostat na americkou univerzitu a zajistit si vzdělání. Teď je světový rekordman na cestě k pozici nejslavnějšího a taky nejbohatšího atleta všech dob.Brzy by na vás Bolt mohl vykukovat také z billboardů s reklamami na auta, z pultů knihkupectví nebo z počítačových her, díky čemuž dle svého manažera Normana Pearta může vydělávat 15 až 20 milionů dolarů ročně, zatímco nyní získává na základě obchodních smluv asi pět milionů dolarů.

Z čínského trhu přilétla údajně pro Bolta nabídka, jež by mu za pět let mohla přinést mezi 115 a 300 miliony dolarů. Pokud by ji však chtěl Jamajčan přijmout, musel by se vykoupit například z dosavadního závazku s Pumou, která ho podporuje od 16 let. To jeho rádci odmítají.

395708

„Na začátku jsme měli z dnešního pohledu malou smlouvu, jenže byla velkým stimulem pro Usainův vývoj,“ uvedl sprinterův manažer Norman Peart pro list Jamaica Observer. „Respektujeme podmínky dohody až do roku 2010, kdy kontrakt vyprší.“ Nicméně i poté by prodejce sportovního vybavení měl mít možnost dorovnat jakoukoli nabídku od soupeřů na trhu. O Bolta prý projevila zájem také firma Nike, jež nabízí 40 milionů dolarů.

Ovšem Bolt si „přivydělá“ už letos, neboť by se mělo rozrůst jeho portfolio sponzorů, do něhož patří i Gatorade, Digicel, jehož podpora pro Bolta narostla za sedm let stonásobně, a Texaco, s nímž možná rozšíří regionální smlouvu pro Jamajku na celosvětovou. „Do prosince bychom měli podepsat pár smluv, ale lze zvládnout jen určitý počet. Pět nebo šest by mělo být dost,“ dodal Peart.

Témata:  sport, bolt, atletika
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud