17. března 2010 • 12:17

Clay přijede do Kladna překonat Šebrleho rekord

Autor:
Brian Clay
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čerstvý halový mistr světa v sedmiboji Bryan Clay z USA bude 15. a 16. června závodit na mezinárodním vícebojařském mítinku v Kladně. Organizátoři si slibují, že by olympijský vítěz mohl zaútočit na světový rekord, který drží Roman Šebrle výkonem 9026 bodů.Clay by měl změřit síly i s českým olympijským vítězem a světovým rekordmanem.

"Vše nahrává tomu, že se Bryan Clay v Kladně pokusí překonat světový rekord," uvedl dnes ředitel mítinku Zdeněk Lubenský v tiskové zprávě.

Sám Clay už několikrát v loňské sezoně naznačil, že by se letos rád o překonání hranice 9000 bodů pokusil. "Avizoval, že je to pravděpodobně jeho poslední sezona, kdy má šanci světový rekord překonat. My jsme připraveni pro jeho výkon vytvořit špičkové podmínky," řekl Lubenský.

Podle Lubenského je na dobré cestě i jednání o účasti mistra světa z Berlína Treye Hardeeho, stříbrného z HMS. Potvrzena je účast bronzového medailisty z Dauhá Rusa Alexeje Drozdova i jeho krajana Alexandra Pogorelova.

Mezi ženami by se na start měla postavit olympijská vítězka a druhá žena z HMS Natalia Dobryňská. "Pokud všechna jednání, co jsme v Dauhá začali, klapnou, přivezeme do Kladna všechny tři medailisty mužského a stříbrnou a bronzovou ženského víceboje halového mistrovství," dodal Lubenský.

Mítink na kladenském stadionu Sletiště byl letos nově zařazen do vícebojařského seriálu IAAF Challenge.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze