Špotáková: Už se zase začínám těšit na trénink | iSport.cz
14. září 2010 • 13:47

Špotáková: Už se zase začínám těšit na trénink

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Všechny zdravotní neduhy oštěpařky Barbory Špotákové jsou, zdá se, zažehnány. Loket, s nímž laborovala při "bronzovém" mistrovství Evropy v Barceloně i na sklonku sezony, a také Achillova šlacha, která ji trápila na začátku roku, už světovou rekordmanku nebolí.Špotáková si nyní užívá dlouhého odpočinku, ale také plánuje přípravu na další sezonu s novým koučem Janem Železným."Loket vypadá dobře, ne?" ukazovala ruku v žertu na dnešní tiskové konferenci.

"Dá se říct, že je v pořádku," zvážněla. "Obě zranění byla spojená s házením oštěpem naplno, takže jakmile jsem přestala závodit a nervovat se, ten klid tomu okamžitě pomohl," prohlásila. Lékaři jí doporučili šest týdnů klid.

"To se potvrdilo. Jsem ráda, že nebudu muset absolvovat nějakou operaci nebo něco takového," řekla s úlevou.


Po jedenácti letech ukončila spolupráci s koučem Rudolfem Černým a přestoupila do oštěpařské skupiny Jana Železného. Společně už začali plánovat přípravu a soustředění. V podzimní přípravě žádné dramatické změny nenastanou. "Bude to podobné jako vždycky," uvedla Špotáková.

V druhé polovině října bude nabírat kondici na Šumavě, před Vánoci odjede tradičně na Kanárské ostrovy.S koučem přesto museli udělat kompromis, neboť Železný po celou svou kariéru preferoval dlouhé jarní soustředění v Africe, naopak Špotáková dlouhé pobyty v zahraničí v oblibě nemá.

Barbora Špotáková bojuje se zraněným loktem.Barbora Špotáková bojuje se zraněným loktem.Foto ČTK


"Takže do Afriky pojedeme tak na tři týdny," našli společné řešení.

Příští sezona ale rozhodně pro Špotákovou nebude tak náročná jako letošní. "Zatím neznáme žádné termíny, takže jsme se o závodech moc podrobně nebavili," uvedla.

Špotáková trávila volno na Lipně, na kolečkových bruslích, na kole v Orlických horách, s přítelem Lukášem na bowlingu a také oslavila kulaté narozeniny maminky. "Mám asi čtyřicet bratranců, byla to legrace," řekla.


Byla i v Plzni na pivních slavnostech, ale kvůli velkému zájmu lidí musela odjet. "Užívám si volno, i když to je hodně cestování. Asi jsem v sezoně cestovala málo," narážela v žertu na náročný rok.

Letos předčasně ukončila sezonu a od atletiky si po měsíci odpočinula. Bude se věnovat jen dětem při projektu Atletika pro děti v Kladně a na finále Středoškolského poháru v Břeclavi.

"Už cítím, že se na trénink zase začínám těšit," prohlásila. Možná se opět bude věnovat doplňkovým závodům v hale. "Beru to jako zpestření oštěpařské přípravy a trenér mi nejspíš bránit nebude. Chce to trénink proložit adrenalinem při závodu," řekla.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud