Špotáková: Už se zase začínám těšit na trénink | iSport.cz
14. září 2010 • 13:47

Špotáková: Už se zase začínám těšit na trénink

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Barcelona - Bayern 2:8. Brutální debakl! Německý tým je v semifinále
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Všechny zdravotní neduhy oštěpařky Barbory Špotákové jsou, zdá se, zažehnány. Loket, s nímž laborovala při "bronzovém" mistrovství Evropy v Barceloně i na sklonku sezony, a také Achillova šlacha, která ji trápila na začátku roku, už světovou rekordmanku nebolí.Špotáková si nyní užívá dlouhého odpočinku, ale také plánuje přípravu na další sezonu s novým koučem Janem Železným."Loket vypadá dobře, ne?" ukazovala ruku v žertu na dnešní tiskové konferenci.

"Dá se říct, že je v pořádku," zvážněla. "Obě zranění byla spojená s házením oštěpem naplno, takže jakmile jsem přestala závodit a nervovat se, ten klid tomu okamžitě pomohl," prohlásila. Lékaři jí doporučili šest týdnů klid.

"To se potvrdilo. Jsem ráda, že nebudu muset absolvovat nějakou operaci nebo něco takového," řekla s úlevou.


Po jedenácti letech ukončila spolupráci s koučem Rudolfem Černým a přestoupila do oštěpařské skupiny Jana Železného. Společně už začali plánovat přípravu a soustředění. V podzimní přípravě žádné dramatické změny nenastanou. "Bude to podobné jako vždycky," uvedla Špotáková.

V druhé polovině října bude nabírat kondici na Šumavě, před Vánoci odjede tradičně na Kanárské ostrovy.S koučem přesto museli udělat kompromis, neboť Železný po celou svou kariéru preferoval dlouhé jarní soustředění v Africe, naopak Špotáková dlouhé pobyty v zahraničí v oblibě nemá.

Barbora Špotáková bojuje se zraněným loktem.Barbora Špotáková bojuje se zraněným loktem.Foto ČTK


"Takže do Afriky pojedeme tak na tři týdny," našli společné řešení.

Příští sezona ale rozhodně pro Špotákovou nebude tak náročná jako letošní. "Zatím neznáme žádné termíny, takže jsme se o závodech moc podrobně nebavili," uvedla.

Špotáková trávila volno na Lipně, na kolečkových bruslích, na kole v Orlických horách, s přítelem Lukášem na bowlingu a také oslavila kulaté narozeniny maminky. "Mám asi čtyřicet bratranců, byla to legrace," řekla.


Byla i v Plzni na pivních slavnostech, ale kvůli velkému zájmu lidí musela odjet. "Užívám si volno, i když to je hodně cestování. Asi jsem v sezoně cestovala málo," narážela v žertu na náročný rok.

Letos předčasně ukončila sezonu a od atletiky si po měsíci odpočinula. Bude se věnovat jen dětem při projektu Atletika pro děti v Kladně a na finále Středoškolského poháru v Břeclavi.

"Už cítím, že se na trénink zase začínám těšit," prohlásila. Možná se opět bude věnovat doplňkovým závodům v hale. "Beru to jako zpestření oštěpařské přípravy a trenér mi nejspíš bránit nebude. Chce to trénink proložit adrenalinem při závodu," řekla.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud